Saugokime savo būstą

2010 02 05 | Kategorijoje: Visuomenė

2009 metais Kėdainių rajone įvykdyta 130 vagysčių iš gyvenamųjų patalpų, 2008 metais jų buvo 98. Taigi šios rūšies nusikalstamų veikų skaičius išaugo 32,7 proc. 2009 metais policijos pareigūnams vagystes iš gyvenamųjų patalpų tirti sekėsi geriau negu 2008 metais: 2009 metais ištirta 38,5 proc., o 2008 metais – 26,5 proc.

Siekiant išaiškinti šios rūšies nusikaltimus bei užkirsti jiems kelią, nuo šių metų vasario 1 d. iki vasario 22 d. policijos komisariatas vykdo prevencinę priemonę ,,Būstas“. Jos metu organizuojamos įvairios priemonės, aktyvinamas policijos pareigūnų darbas.

Kėdainių rajono policijos komisariatas, norėdamas padėti žmonėms išvengti nusikaltimo aukos dalios, nori paskatinti pasirūpinti savo turto saugumu. Visų pirma butuose ar namuose reikia užtikrinti, kad vagys į gyvenamąsias patalpas negalėtų patekti pro langus ir duris. 

Daugiabučių namų pirmųjų aukštų ir nuosavų namų gyventojai ant langų turėtų įsirengti apsaugines žaliuzes, kurias nuleistų naktį ir ilgesniam laikui išvykdami iš namų. Patekimą į patalpas nusikaltėliams apsunkins ir šarvinės durys.

Bute ar gyvenamajame name patartina įsirengti signalizaciją. Kėdainių rajone yra įmonių, kurios tai gali padaryti. Jei išvykstate iš namų ilgesniam laikui, vertingus daiktus, brangenybes taip pat turėtumėte išvežti iš namų.

Juos galima priduoti saugoti į bankus, saugyklas, patikėti saugoti giminaičiams. Visi rajono gyventojai policijos komisariatui gali pateikti pažymėti butinę techniką, vaizdo ir garso aparatūrą, kompiuterinę techniką, mobiliojo ryšio, laidinius telefonus, paveikslus.

Daiktų žymėjimas vykdomas siekiant sumažinti plėšimų bei vagysčių skaičių bei išaiškinti kuo daugiau vertingų daiktų vagysčių. Labai svarbus ir saugios kaimynystės aspektas.

Bendravimas su kaimynais, rūpinimasis vieni kitų namais gali padėti išvengti nusikaltimo. Kaimynystės jausmas – galingiausias ginklas ginant savo gyvenamąją erdvę. Labai svarbu stebėti, ar prie namų ar namų laiptinėse neslampinėja įtartini, nepažįstami žmonės, ar kažkas nestebi langų ar apžiūrinėja kaimynų namų, ar nepažįstamas automobilis nevažinėja šalia Jūsų namų lėtai, daug kartų.

Pastebėjus tokius įtartinus asmenis ar automobilius, visada reikia skambinti į policiją ir apie tai pranešti. Labai vertinga informacija ta, kaip atrodė asmenys, kokie automobilių valstybiniai numeriai, markė, spalva. Informuokite policiją, jei pastebėsite įtartinus asmenis prie laiptinių ar laiptinėse, nešančius įtartinus nešulius.

Kėdainių rajono policijos komisariatas primena, kad, norėdami kažką skubiai pranešti policijai, galite skambinti telefonu 02. Jei turite vertingos informacijos, į kurią nereikia reaguoti labai skubiai, skambinkite anoniminiu pasitikėjimo telefonu 53 342. Bendraukime ir padėsime užkirsti kelią nusikaltimams.

 

Kėdainių rajono PK informacija

Knypava.lt

Rašykit komentarą

Saugumo kodas:

Knypava.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.

Knypava.lt privalo informuoti specialiąsias Lietuvos tarnybas apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorių duomenis. O taip pat gali tai padaryti savo iniciatyva. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus.