Saugokitės netikrų darbdavių

2010 02 05 | Kategorijoje: Visuomenė

Pastaruoju metu policijos budėtojai telefonu sulaukė ne vieno Šiaulių apskrities gyventojo abejonių keistais darbdaviais. Labai džiugu, kad žmonės tampa atsargesni ir pirmiausia skambina į policiją pasitarti, o ne  atlieka veiksmus, dėl kurių vėliau tektų gailėtis.

Naudojantis sunkmečiu, kai darbas tampa deficitu ir visur pilna skelbimų apie jo paiešką, atsiranda tokių, kurie  žmogaus nelaimę paverčia pasipelnymo verslu. Pasiskelbę ieškantys darbo gyventojai telefonu sulaukia puikaus darbo pasiūlymo. Skambinusysis skatina kuo greičiau pradėti dirbti ir įforminti darbo sutartį. Tuo tikslu žmogaus prašoma tikslių anketinių duomenų, banko sąskaitos, į kurią neva bus pervedamas atlyginimas, internetinės bankininkystės duomenų.

Jei žmogus, nesusitikęs su būsimu darbdaviu ir neįsitikinęs realiu firmos egzistavimu, klusniai įvykdytų visus šiuos prašymus, jis taptų potencialia nusikaltimo auka. Manipuliuojant jo asmens bei banko duomenimis, tampa labai lengva suklastoti reikiamus dokumentus ir, pasinaudojant išperkamosios nuomos bendrovių paslaugomis,  sudaryti įvairias pirkimo lizingu sutartis. Taip pat nesunku ir internetu ar SMS žinute gauti momentinį kreditą, kurį paskui teks grąžinti patikliajam bedarbiui.

Seniau sukčiai, siekdami tokių tikslų,  naudojosi  neturinčių nuolatinės gyvenamosios vietos asmenų paslaugomis, už puslitrį degtinės nusipirkdami jo asmens pasą ar asmens tapatybės kortelę. Dabar jie nutarė net tiek nebeišlaidauti. Kam leisti pinigus, jei telefonu duomenis gali gauti veltui.

Saugokitės netikrų  darbdavių ir telefonu nedalinkite jokių savo asmens bei banko sąskaitos duomenų. Taip pat policijos pareigūnai įspėja susilaikyti ir nuo dalyvavimo įvairiose loterijose, kurių organizatoriai pasitinka visų didžiųjų prekybos centrų lankytojus, siūlydami užpildyti dalyvio anketas, kuriose irgi prašoma jūsų asmens duomenų. Užuot laimėję automobilį, galite pralaimėti didžiulę pinigų sumą, kurią teks grąžinti, kai kas nors jūsų vardu  pasiims kreditą ar įsigys prabangų daiktą

 

Šiaulių aps. VPK informacija

Policijos departamentas prie vidaus reikalų ministerijos

Knypava.lt

Vienas komentaras į “Saugokitės netikrų darbdavių”

  1. sigita rašo:

    tai kad nėra ko saugotis. kai darbo nėr ir darbdaviu nėr. visiems ramu tada… o kuo labiau saugais tuo labiau apmauna…

Rašykit komentarą

Saugumo kodas:

Knypava.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.

Knypava.lt privalo informuoti specialiąsias Lietuvos tarnybas apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorių duomenis. O taip pat gali tai padaryti savo iniciatyva. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus.