Įtvirtinta galimybė tarnautojams ir darbdaviams susitarti dėl trumpesnės darbo savaitės

2010 02 11 | Kategorijoje: Visuomenė

Vyriausybė patvirtino nutarimą, kuriuo nustatyta, jog valstybės ir savivaldybių įmonėse, įstaigose ir organizacijose šalių susitarimu gali būti nustatyti atskiri valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo grafikai, netaikant nustatytos 40 valandų savaitės darbo laiko trukmės.

„Pagal dabartinį teisinį reguliavimą nustatyta galimybė susitarti dėl kasdienės darbo laiko trukmės, bet nenustatyta galimybės susitarti dėl kitokios nei 40 valandų darbo savaitės. Šis nutarimas užtikrins, kad bus įgyvendintas teisinio aiškumo principas“, – teigia vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

Pasak ministro, priėmus nutarimą, valstybės ir savivaldybių įmonės, įstaigos ir organizacijos susitarimu su valstybės tarnautoju ar darbuotoju, dirbančiu pagal darbo sutartį, galės nustatyti trumpesnę nei 40 valandų darbo savaitę atsižvelgiant į atskiros įstaigos darbo organizavimo ypatumus ir valstybės tarnautojo ar darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį, poreikius, už darbą apmokant proporcingai dirbtam laikui.

VRM informacija

Knypava.lt

Vienas komentaras į “Įtvirtinta galimybė tarnautojams ir darbdaviams susitarti dėl trumpesnės darbo savaitės”

  1. dirbantis rašo:

    Galimybių daug ir susitarimai puikūs….bet po to visada būsi per padidinamąjį stiklą stebimas.

Rašykit komentarą

Saugumo kodas:

Knypava.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.

Knypava.lt privalo informuoti specialiąsias Lietuvos tarnybas apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorių duomenis. O taip pat gali tai padaryti savo iniciatyva. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus.