Lietuviškos žiemos grėsmės

2010 02 11 | Kategorijoje: Krašto naujienos

Žiemai perkopus į antrąją pusę, vasaris vis dar barsto sniegą, neskuba užleisti vietos pavasariui, ginkluojasi smailiomis varveklių ietimis, tačiau šiurpina nebe taip kaip sausis, dažnam spėjęs prikrėsti aibę niekšybių.

Vis dar didelės sniego kepurės gaubiančios miesto pastatų stogus spindinčius saulėje, besiformuojantys ledo luitai. O  užšalusiuose vandens surinkimo latakuose auga žemyn tįstantys varvekliai - nežadantys nieko gero.

Esant permainingiems orams, statinių ir pastatų savininkai turi pasirūpinti žmonių sveikatai ir gyvybei kylančiomis grėsmėmis. Dideli, puošnūs varvekliai, kabantys ant statinių ir pastatų stogų bei balkonų gali nulūžti ir krisdami sužeisti praeivius, pridaryti žalos aplinkos objektams. O už padarytą žalą atsakyti privalės turtą netinkamai eksploatavęs savininkas.  

Todėl labai svarbu, net žiemos metu vykdyti pastatų priežiūrą.  Susikaupus  ant stogų sniegui,  gali  būti viršijamos leistinos laikančiųjų konstrukcijų apkrovos, dėl kurių galį prasidėti įvairios pastatų deformacijos.

Siekiant išvengti galimų griūčių ir nelaimingų atsitikimų, statinių naudotojams privalu nuolat stebėti sniego dangos storį ant stogų ir laiku valyti susikaupusį sniegą bei ledą, nudaužyti susidariusius varveklius.

Kėdainių  miesto seniūnas A. Kleiva pastebėjo labai daug varveklių, grėsmingai kabančių senamiestyje. Todėl čia gyvenantys žmonės turėtų ypatingai atkreipti dėmesį į šias žiemos grožybes.

A. Kleiva primena, kad laiku pašalinti sniegą ir varveklius nuo pastatų stogų turi pastatų savininkai, naudotojai arba valdytojai - tai yra ir daugiabučių namų savininkų bendrijos, ir bendrosios nuosavybės administratoriai ar jungtinės dalyvių sutarties įgaliotasis atstovas.

Šie darbai pažymėti techninės priežiūros darbų sąraše, todėl už jų nevykdymą gyventojams yra numatyta ir administracinė atsakomybė - gali būti įspėjimas arba  taikoma 200-2000 litų bauda. Jei dėl pastato savininko neveiklumo įvyksta nelaimė ir sužalojamas žmogus arba apgadinamas turtas, už tai taip pat atsako pastato savininkas.

Bus sudaryta komisija, kuri stebės kaip yra sprendžiamos šios lietuviškos žiemos grėsmių problemos.

 

 Knypava.lt

 

 

Komentarai 2 į “Lietuviškos žiemos grėsmės”

  1. šiaip rašo:

    ale už tai gražu:-)

  2. :) rašo:

    gražu, kol ant galvos nenusileidžia..:)))

Rašykit komentarą

Saugumo kodas:

Knypava.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.

Knypava.lt privalo informuoti specialiąsias Lietuvos tarnybas apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorių duomenis. O taip pat gali tai padaryti savo iniciatyva. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus.