Šv. Valentino dienos proga – kraujo donorystė

2010 02 11 | Kategorijoje: Sveikata

Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba ir interneto vartai www.tikiu.lt tęsia prieš kelerius metus pradėtą tradiciją ir kviečia Šv. Valentino dienos proga tapti neatlygintinais kraujo donorais.

„Greičiausiai viena iš dienų, kada dažniausiai linksniuojamas žodis meilė, tampa Šv. Valentino diena. Tad kilo mintis šią progą panaudoti konkrečiai meilės išraiškai – kraujo donorystės propagavimui“, – sakoma KŽT išplatintame pranešime.

„Nėra didesnės meilės, kaip gyvybę už draugus atiduoti“, – Jėzaus žodžius primena organizatoriai ir kviečia įsilieti į akciją: „Meilė – tai save dovanoti“.

Kai kuriose Europos šalyse (pvz., Skandinavijoje) 98–100 proc. kraujo donacijų yra neatlygintinos, tuo tarpu Lietuvoje, nors ir daugėja neatlygintinų donacijų, didžioji jų dalis – dar atlygintinos. Beje, dėl sunkmečio praėjusiais metais neatlygintinų donorų smarkiai sumažėjo, o kraujo centrus užplūdo norintieji duoti kraujo už atlygį. 2008 metais jau per 30 proc. kraujo donorų davė neatlygintinai, o praėjusiais – tik per 20 proc.

Pagal Europos Sąjungos direktyvas, Lietuva taip pat turi sparčiai siekti, kad kraujo donorystė taptų neatlygintina. Kasdien apie 100–120 žmonių Lietuvoje prireikia kraujo. Tai gyvybiškai svarbus poreikis.

Donorystė yra simbolinė ir konkreti tikrosios Meilės išraiška, tad dera jos suvokimą ugdyti bei pagilinti Šv. Valentino dienos proga.

Norintieji duoti kraujo ar plačiau sužinoti, kaip tam pasirengti, raginami kreiptis į Lietuvos kraujo centrus. Specialistų galima pakviesti ir tiesiog į savo įstaigas.

Bernardinai.lt

Knypava.lt

Vienas komentaras į “Šv. Valentino dienos proga – kraujo donorystė”

  1. duočiau rašo:

    ech, ir kodėl gelta tam yra trugdis….

Rašykit komentarą

Saugumo kodas:

Knypava.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.

Knypava.lt privalo informuoti specialiąsias Lietuvos tarnybas apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorių duomenis. O taip pat gali tai padaryti savo iniciatyva. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus.