Vaikų darželių stygiaus ir finansavimo problemas ministerija sprendžia kartu su socialiniais partneriais

2010 02 11 | Kategorijoje: Kultūra ir švietimas

2010 m. vasario 11 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje vyks pasitarimas – diskusija, kurioje bus svarstoma, kaip spręsti ikimokyklinio ugdymo įstaigų finansines ir organizacines problemas. Joje dalyvaus tėvų, nevalstybinių ikimokyklinio ugdymo įstaigų asociacijos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovai, ministerijos specialistai.

Ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovams kelia nerimą tai, kad ekonominio nuosmukio sąlygomis savivaldybėms sumažinus finansavimą labai sunku išlaikyti vaikų darželius – išsaugoti reikiamą darbuotojų etatų skaičių, laiku išmokėti atlyginimus, sudaryti kokybiškas sąlygas vaikų ugdymui, o pedagogams – tinkamas darbo sąlygas ir galimybes tobulinti kvalifikaciją.

Nevalstybinių ikimokyklinio ugdymo įstaigų atstovai nuogąstauja, kad be valstybės finansinės paramos privatus sektoriaus plėtra sustos ir dėl mažėjančio gy ventojų mokumo apskritai gali patirti bankrotą.

Švietimo ir mokslo ministerija, siekdama padėti savivaldybėms išvengti radikalių sprendimų (mažinti grupių ir darbuotojų skaičių, išleisti juos nemokamų atostogų, uždaryti mažas įstaigas kaimo vietovėse) ir pritraukti naujų resursų, ragina socialinius partnerius, pasidalyti patirtimi, aptarti galimus problemų sprendimo variantus.

Švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus teigimu, ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojai gauna bene mažiausius pedagogų atlyginimus, todėl reikia ieškoti būdų, kaip juos palaikyti sunkmečiu. „Pradėjus atsigauti Lietuvos ekonomikai, sieksime, kad pirmiausia šiai pedagogų grupei būtų pradėta didinti darbo užmokestį“, – pažymi ministras.

Prieš savaitę Švietimo ir mokslo ministerijoje vykusioje diskusijoje miesto ir kaimo savivaldybių švietimo padalinių vadovai, ikimokyklinio ugdymo įstaigų direktoriai, ikimokyklinį ugdymą savivaldybėse ir ministerijoje kuruojantys specialistai kalbėjo apie būtinybę kruopščiai inventorizuoti ir racionaliau panaudoti turimus išteklius.

Diskusijos dalyviai teigė, kad 2010 m. numačius apkarpyti įstaigų veiklos išlaidas, buvo nutarta nemažinti darbuotojų etatų, nes tuomet tektų mažinti vaikų grupių skaičių, suprastėtų ugdymo proceso kokybė. Buvo pasiūlyta įvertinti savaitinių darželių ir grupių poreikį, atsižvelgti į tėvų pageidavimus ir koreguoti ugdymo įstaigų darbo laiką bei kt. Taip pat siūlyta liberalizuoti higienos normas, skirtas ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, nes dabar galiojantys sudėtingi reikalavimai yra sunkiai įveikiama kliūtis norint steigti naujus vaikų darželius.

Švietimo ir mokslo ministerija jau pateikė siūlymų Sveikatos apsaugos ministerijai dėl šio teisės akto supaprastinimo. Šiemet bus parengta teisinė bazė dėl ikimokyklinio ugdymo finansavimo krepšelio principu.

Daugiau informacijos teirautis: Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrius, Ilona Grigaravičienė ir Laimutė Jankauskienė, tel. (8 5) 219 1257, Teresa Aidukienė (specialusis ugdymas), tel. (8 5) 219 1253.

SMM informacija

Knypava.lt

Vienas komentaras į “Vaikų darželių stygiaus ir finansavimo problemas ministerija sprendžia kartu su socialiniais partneriais”

  1. mama rašo:

    Prisigyveno Kėdainiai, visą vasarą darželis nedirbs, kur 3 mėnesius dėt vaikus…. gal ir senelių namus ir mokyklas planuoja uždaryt????

Rašykit komentarą

Saugumo kodas:

Knypava.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.

Knypava.lt privalo informuoti specialiąsias Lietuvos tarnybas apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorių duomenis. O taip pat gali tai padaryti savo iniciatyva. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus.