Akcijos „Čia gimsta stebuklai!“ autobusiuke savaitgalį patikrinta per 200 pacientų sveikata

2010-12-14 | Skiltis: Sveikata

Prevencinės sveikatos tikrinimo akcijos „Čia gimsta stebuklai!“ autobusiukas aplankė dar tris Lietuvos miestus. Nuo penktadienio iki sekmadienio šeimos gydytojai ir akių specialistai konsultavo Panevėžio, Tauragės ir Kėdainių gyventojus bei miestų svečius. Šiomis dienomis nemokamos sveikatos konsultavimo paslaugos buvo suteiktos per 200-ams pacientų.

Penktadienį, gruodžio 10 d., Panevėžyje, nemokamai pasimatuoti cholesterolio ir gliukozės kiekį kraujyje, pasitikrinti kraujospūdį bei pasikonsultuoti akių ligų klausimais panoro per 100 miestelėnų. Šeštadienį, gruodžio 11 d., „Čia gimsta stebuklai!“ autobusiukui įsikūrus Tauragėje čia buvo suteikta apie 50 nemokamų sveikatos konsultacijų visais tauragiškiams rūpimais sveikatos klausimais. Vakar, gruodžio 12 d., sekmadienį, Kėdainiuose, sveikatą nemokamai tikrinosi taip pat apie 50 pacientų.

„Pacientai aktyviai kalba apie sveikatos problemas ir drąsiai klausia patarimų. Labai daug norinčių sužinoti gliukozės ir cholesterolio kiekį kraujyje, nes šie rodikliai, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, yra labai svarbūs ir būtini žinoti.

Kaip rodo rezultatai iš aplankytų miestų, daugumos pacientų spaudimas – padidėjęs, cholesterolio ir gliukozės kiekis kraujyje nedaug nukrypę nuo normos. Tiesa, vaistus nuo padidėjusio kraujospūdžio pacientai vartoja nereguliariai“, - sakė su akcijos autobusiuku kartu keliaujanti šeimos gydytoja Oksana Šilkina.

Visiems, planuojantiems atvykti nemokamai pasitikrinti, gydytojai pataria nevalgyti bent 2 val. prieš konsultaciją, o dar geriau – atsisakyti maisto jau iš vakaro.

Akciją „Čia gimsta stebuklai!“ inicijuoja vaistinių tinklas „Camelia“, jai pritaria „Šeimos klinikos diagnostikos centras“.

Iki gruodžio 19 d. akcijos autobusiukas aplankys dar 5 Lietuvos miestus ir miestelius: Šiaulius, Marijampolę, Šakius, Jurbarką ir Ukmergę.

Akcijos autobusiukas visų norinčių nemokamai pasitikrinti regėjimą, pasimatuoti kraujospūdį ir sužinoti cholesterolio bei gliukozės kiekį kraujyje lauks prie centrinių miestų turgaviečių, 11-15 val.:

Gruodžio 15 d. (trečiadienį) – Šiauliuose, Vilniaus g. 212

Gruodžio 16 d. (ketvirtadienį) – Marijampolėje, Kudirkos g. 30

Gruodžio 17 d. (penktadienį) – Šakiuose, Aušros g. 18

Gruodžio 18 d. (šeštadienį) – Jurbarke, Nemuno g. 10

Gruodžio 19 d. (sekmadienį) – Ukmergėje, Klaipėdos g. 10

Eglė Šliževičiūtė

RsV „Publicum“

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: