Skirmanto Valiulio esė apie televiziją

2011-01-04 | Skiltis: Žiniasklaida

Skirmantas Valiulis – fotografijos, televizijos ir kino kritikas, menotyrininkas, daugelio įvairių publikacijų kino, fotografijos ir TV klausimais Lietuvos laikraščiuose ir žurnaluose autorius. Lietuvos kinematografininkų sąjungos ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos premijų už kritikos darbus laureatas. 1994 m. autoriui suteiktas Tarptautinės fotografijos meno federacijos (FIAF) garbės vardas.

„Telemano užrašai“ – tai trumpos esė apie nepriklausomos Lietuvos televizijos formavimąsi. Iš jų susidaro plati panorama – nuo nacionalinio transliuotojo misijos iki menkaverčių laidų, tenkinančių vartotojų visuomenės interesus ir kaprizus. Knygoje šmaikščiai pasakojama apie mums visiems žinomas asmenybes, tikras ir menamas žvaigždes, pikantiškus nutikimus už kadro, ilgam įsiminusias ir seniai pamirštas laidas, vienadienes ir pasaulį sukrėtusias naujienas…

Televizija – keikiama ir aukštinama – neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalis. Ar ji vis prastėja, ar tobulėja, o gal apskritai netoli jos pabaiga? – klausia autorius.

Televizija domiuosi nuo pat jos atsiradimo, taip pat kinu ir menine fotografija, nes viskas Lietuvoje iškilo vienu metu. Jau daugelį metų televizija man yra tarsi vakarinis ritualas, kaip ir kas savaitę rašomi komentarai apie ją periodikai. Per 20 nepriklausomybės metų susikaupė kalnelis užrašų ir publikacijų, kurių rinktinė ir sudaro šią knygą. Išėjo lyg ir mūsų televizijos istorija: kartais rimta, dažnai – apylinksmė, retkarčiais – kartoka. Ir jau niekaip jos nebeišvysime iš savo gyvenimo. Pakeliaukime televizijos labirintais, prisiminkime „žvaigždes“ ir žmones, su kuriais susipažinome iš ekrano.

Skirmantas Valiulis

Bernardinai.lt

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: