Kokie metai atėjo – Katino ar Triušio?

2011-01-07 | Skiltis: Krašto žmonės

Tegu tai aiškinasi astrologai, o Juta juos sveiku garsiu riksmu.

Kėdainių ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyriaus kolektyvas turi tradiciją: gruodžio 31-ąją kirsti lažybų, kas pirmasis pasveikins pasaulį Naujaisiais metais – mergytė ar berniukas. Šįmet lažybas laimėjo tie, kurie pirmenybę teikė mergaitėms – pirmoji metų mažylė gimė sausio antrąją.

Mergaičiukė – sveika ir stipri, 51 centimetro ūgio, svėrė 3400 gramų. Tėvai jau sugalvoję jai ir vardą – Juta.

„Ji – labai laukta ir mylima mūsų pirmagimė“, - žiūrėdama į miegančią dukrytę, sakė laiminga mama Monika Dirsė.

Ar metai – Katino ar Triušio?

Pasak Akušerijos ir ginekologijos skyriaus vedėjo Dariaus Kaminsko, šįmet pirmojo naujagimio laukti teko gana ilgai: dažnais metais jis pasaulin ateina jau sausio 1-ąją.

„Juta gimė lengvai, be jokių komplikacijų. Darbuotojai juokavo, kad tėvams bus nelengva nuspręsti, kaip ją vadinti – mat vieni rytiečių kalendoriai skelbia, jog šie metai – Katino, o kiti – Triušio. Tenka rinktis iš gana skirtingų gyvūnų. Pats sau linkiu, kad namuose metai būtų sotūs kaip dera katinui, o darbe – veislūs kaip pas triušelius“, - juokavo paprastai santūrus D. Kaminskas.

Naujagimių vis mažėja

Praėjusieji 2010-ieji Kėdainių ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyriaus kolektyvui didelių staigmenų neatnešė. Kaip medikai prognozavo, taip ir nutiko: ekonominiu sunkmečiu vaikučių pasaulin ateina vis mažiau: užpernai sulaukta 349, o pernai – jau tik 321 mažylio.

„Daugelis moterų gimdė pirmą kartą, tačiau buvo ir tokių, kurios susilaukė penktosios, devintosios, net dešimtosios atžalėlės. Jauniausia daugiavaike motina pernai tapo aštuoniolikmetė mantviliškietė – ji turi jau tris vaikučius“, - sakė D. Kaminskas.

Tėvai pasistengė. O politikai?

Kėdainių ligoninė užsispyrusiai siekia regioninio statuso. Tarp kitų tam reikalingų kriterijų svarbus ir gimimų skaičius – jų per metus turi būti ne mažiau kaip 300. Vadinasi, jaunieji tėvai ir savo, ir rajono labui pasistengė. Dabar belieka pasistengti politikams.

Vilija Mockuvienė

laikraštis „Kėdainių mugė”

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: