CES: nuo 3D asmeninio kompiuterio… iki sumaniojo Wi-Fi šaldytuvo

2011-01-14 | Skiltis: Įvairenybių palėpė

Nuotrauka http://www.engadget.com

Pirmadienį Jungtinėse Amerikos Valstijose Las Vegase baigėsi CES (Consumer Electronics Show) – tarptautinė elektronikos paroda, kurioje savo prietaisus pristatė daugiau nei 2 tūkst. bendrovių. Parodoje buvo pristatyta itin daug planšetinių kompiuterių, protingųjų telefonų, vaizdo ir audiotechnikos, kitų prietaisų. O juos apžiūrėjo ir daugelį jų išbandė apie 140 tūkst. vartotojų, kuriems ši mugė – kaip ateinančio sezono madas pristatantis dizainerių šou Niujorke.

Tiesa, žvelgiant į praėjusiais metais CNN išrinktus geriausiuosius, į galvą lenda mintis, jog ne visi prietaisai reikalingi, o gal ir prieinami pasaulio vartotojams. Šurmulys aptilo, o dalis technologinių naujovių vėliau, po mugės, taip ir nesulaukė dėmesio. Tikriausiai to ir reikia tikėtis, kai pristatoma gigantiška infosiena ar judesiais valdomas televizorius.

Šiemet CNN taip pat apžvelgė geriausius išradimus. Daugeliu atvejų pristatyti jų prototipai. Galima kelti prielaidą, kad keisčiausiais išradimais pavadinti elektroniniai prietaisai masinės gamybos stadijos taip ir nepasieks. Nors tikriems urkiams (geek’ams) jie galbūt praverstų.

Pavyzdžiui, pristatytas šaldytuvas, pranešantis, ko jame pristinga („prašau parsinešti pieno“), ar konstatuojantis faktą, jog baigėsi dalies produktų galiojimo laikas („salotos jau sudžiūvo“). Šis protingasis šaldytuvas yra prijungtas prie bevielio interneto ryšio, turi ekraną, tad jūs, prisijungęs prie savo socialinio tinklo „Twitter“ sąskaitos, galite pranešti naujienas tiesiogiai, iš virtuvės.

Kol kas tikriausiai neįsivaizduojate savęs prie tokio šaldytuvo, maigančio mygtukus ar besijaudinančio, kad dėl kažin kokios priežasties jis „nepagauna“ interneto ryšio. Gali būti, jog tyliai juokiatės iš šaldytuvo kūrėjų, tačiau pasiūlyčiau prisiminti vaikystėje skaitytą Žiulį Verną, jo „Kelionę į Žemės centrą“, „Nuo Žemės į Mėnulį“, „2000 mylių po vandeniu“ ar „Aplink pasaulį per 80 dienų“. 19 amžiaus mokslinė fantastika virto moksline tikrove, o knyga „Aplink pasaulį per 80 dienų“ apskritai viršijo lūkesčius, nes kelionė aplink pasaulį dabar truktų maždaug keturiasdešimt kartų trumpiau, nei p. Vernas įsivaizdavo.

Tad CNN geriausiais pripažintų išradimų „nurašyti“ tikriausiai negalima, nes kas gali žinoti, kada parduotuvėse neberasime „kvailo“ šaldytuvo, televizoriaus, ar telefono. Visi daiktai taps protingi.

Bernardinai.lt

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: