Sausio 12-ąją Josvainiuose uždegtas atminimo laužas

2011-01-17 | Skiltis: Krašto istorijos puslapiai

Renginiai, skirti žuvusiems ir sužeistiems laisvės gynėjams pagerbti, Josvainiuose, kaip ir visoje Lietuvoje,  prasidėjo dar sausio 12-osios pavakarę, uždegant atminimo laužą.

Nepabūgę žvarbios šiųmetės žiemos, renginiuose gausiai dalyvavo ne tik miesto bet ir apylinkinių rajonų gyventojai, kuriuos sukvietė Josvainių kultūros centro bei Josvainių seniūnijos darbuotojai.

Tądien Josvainių miestelio centrą nušvietė liepsnojantis vienybės laužas, skambėjo lietuviškos dainos. Susirinkusieji vaišinosi čia pat, ant laužo virta žolelių arbata, kvepiančia medumi. Žmonės dalinosi šiurpiais istorinių įvykių prisiminimais,  tuomet sukrėtusiais visą šalį bei giliai įstrigusiais laisvės gynėjų ir kitų kraštiečių, neabejingų Lietuvos ateičiai atmintyje.

Tą lemtingąjį sausio 12-osios vakarą, kai buvo pranešta apie Lietuvos televizijos ir radijo bei Vilniaus Televizijos bokšto karinį šturmą, visos Lietuvos žmonės plūdo į gatves skubėdami prie Parlamento ginti televizijos bokšto Vilniuje,  norėdami išsilaisvinti iš sovietinės valdžios gniaužtų.  Kruvinuose sausio įvykiuose neišvengta  žmonių aukų.

Sausio 13-ąją Josvainių miestelio įstaigų vadovai ir darbuotojai, mokiniai bei miestelėnai pilnutėlėje Josvainių bažnyčioje meldėsi už žuvusius Laisvės gynėjus.

Po šv. mišių kultūros centre vyko popietė vaikams ,,Lietuvai reikia didvyrių“, kurios metu buvo pagerbti Laisvės gynėjai, prisiminti Lietuvai svarbūs sausio 13-osios dienos įvykiai. Vėliau prie žuvusių Lietuvos laisvės gynėjų paminklų uždegtos žvakėsų

Josvainių kultūros centro informacija

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: