Jie kovojo, kad mes būtume laisvi

2011-01-19 | Skiltis: Krašto istorijos puslapiai

Visoje Lietuvoje iškilmingai buvo paminėtas tragiškų 1991 m. sausio 13-osios įvykių 20-metis. Šėtos gimnazijoje šių įvykių paminėjimui buvo skirta visa savaitė - „Atmintis gyva, nes liudija“. Jos renginiuose dalyvavo visi mokyklos mokiniai. Renginius koordinavo gimnazijos istorijos mokytoja metodininkė Angelina Kiaulakienė.

Sausio 12 d. būrelis pačių aktyviausių gimnazistų apsilankė Vilniuje. Jie Lietuvos Respublikos Seime apžiūrėjo parodą, dalyvavo akcijoje „Laisvės liepsna“ ir minėjime – koncerte Nepriklausomybės aikštėje. Įdomiausios akimirkos buvo fiksuojamos ir sausio 13-ąją pertraukų metu mokyklos foje buvo demonstruojamos.

Sausio 13-ąją mokykla įsijungė į visuotinę akciją – mokyklos languose sužibo atminimo žvakutės, o žuvusieji už mūsų laisvę buvo pagerbti tylos minute. Klasėse mokiniai stebėjo per televiziją transliuojamą pilietiškumo pamoką, klausėsi mokytojų pasakojimų, dalijosi užrašytais savo tėvų prisiminimais.

Jaunesniųjų klasių mokiniai, vadovaujami dailės mokytojos Ž.Špečkauskienės, kūrė laisvės ir gėrio simbolius. Savo žinias apie 1991 metų įvykius Lietuvoje mokiniai galėjo parodyti istorinėje viktorinoje „Ką žinai apie sausio 13-ąją“. Gimnazistai kūrė dienraščius „Laisvės liepsna“, kuriuose įdėjo užrašytus savo tėvų ir senelių prisiminimus, tragiškų 1991 metų sausio įvykių nuotraukas. Gimnazistų minčių branda ir kūrybiškumas išryškėjo kuriant paminklo LAISVEI eskizus.

Įtaigus mokytojo žodis, bendra kūrybinė veikla mokykloje padėjo mokiniams geriau suprasti mūsų šalies patirtus išbandymus, tautos vienybės jėgą ir gebėjimą susitelkti pavojaus akivaizdoje. Visi sukurti mokinių darbai eksponuojami mokyklos foje. Jie parodo, kad dabartinė jaunoji karta suvokia kokia kaina buvo iškovota laisvė ir kodėl mes turime ją branginti.

Visos Šėtos gimnazijos mokytojų ir mokinių pastangomis surengtas prasmingas Sausio 13-osios įvykių 20- mečio paminėjimas ilgam išliks atmintyje.

Elonos Nagevičienės nuotraukos.

Audronė Pečiulytė

Šėtos gimnazijos istorijos mokytoja

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: