Konkurencijos turguje pasekmė – grasinančios SMS žinutės

2011-01-19 | Skiltis: Krašto žmonės

Teismo nuosprendžiu kėdainietė Vida G. pripažinta kalta dėl Jaronimo ir Laimos Ž. šeimos terorizavimo. Tačiau Vidai iškeltą baudžiamąją bylą teismas nutraukė – atsižvelgė į tai, kad su terorizuota šeima jai pavyko susitaikyti. Moteriškei teskirta baudžiamojo poveikio priemonė – sumokėti 650 litų į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų rėmimo fondui.

Reikalavo 100 tūkst. litų

Prekiaujantieji turguose dažnai vienas kitą pažįsta: juk jų stalai – greta, daugelis ta pačia veikla verčiasi po keliolika metų, ne kartą vienas kitam padėję. Tačiau turguje neišvengiama ir aršios konkurencijos – juk tenka kovoti dėl būvio.

Būtent aršia konkurencija buvo aiškinama tai, kad turguje prekiavusi Vida greta jos ta pačia veikla užsiėmusiai šeimai mobiliuoju telefonu ėmė siuntinėti grasinančias SMS žinutes.

Pernai rugpjūtį į šeimos telefoną atsiųstomis devyniomis žinutėmis buvo grasinama padegti turtą, sužaloti tėvus ir vaikus, o už ramybę reikalaujama sumokėti 100 tūkst. litų.

Šeima ne juokais išsigando

,,Tos žinutės mus tikrai išgąsdino. Buvome įsitikinę, kad be rimtų ketinimų taip negrasinama. Gyvenome sumaištyje, bijojome ir namuose, ir gatvėje, ir turguje“, - pasakojo teisme nukentėjusieji. Šeima tikino net nepagalvojusi, kad taip grasinti gali žmogus, kurį jie neblogai pažįsta.

,,Mūsų santykiai visada buvo draugiški, daug metų susitikdavome turguje, pasikalbėdavome, pasibėdavodavome, vieni kitiems padėdavome“, - teisme pasakojo nukentėjusieji.

Paslapčia stebėjo reakciją

Tuo tarpu Vida teisme tikino, kad grasinimų vykdyti net neketino – tik norėjo padaryti taip, jog konkurentų šeima pasitrauktų ir nekenktų jos verslui. Teisiamoji taip pat tikino, kad dėl savo poelgio gailisi, ir viskuo kaltino sunkmetį.

,,Aš prekiauju drabužiais. Praėjusią vasarą sekėsi sunkiai, pirkėjų vis mažėjo. O rugpjūtį atsirado ir konkurentų, kurie ėmė siūlyti tokių pat prekių šiek tiek pigiau. Patyriau nuostolių, buvau įsiskolinusi, tad supykau ir ėmiau rašinėti tas grasinančias žinutes. Turguje tuos žmones stebėdavau, mačiau, kad jie susijaudinę, sutrikę. Po kiek laiko ta šeima iš savo prekyvietės pašalino reklaminius plakatus, tada nutariau jų daugiau nebegąsdinti“, - teisme pasakojo prekeivė.

Vygantas Guiga

laikraištis „Kėdainių mugė”

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: