Europos vyrų krepšinio čempionatui – proginis pašto ženklas

2011-01-20 | Skiltis: Įvairenybių palėpė

Šiais metais Lietuvoje vykstantį Europos vyrų krepšinio čempionatą pasitinka ir Lietuvos paštas. Sausio 22 d. (šeštadienį) apyvartoje pasirodys naujas pašto ženklas, sukurtas specialiai šiam čempionatui. Dailininkės Evelinos Paukštytės kurtame pašto ženkle pavaizduotas skriejantis krepšinio kamuolys, kurį juosia šalies trispalvė.

„Šiemet po 72 metų pertraukos Lietuvoje vėl vyks Europos vyrų krepšinio čempionatas. Tai - išties reikšmingas įvykis, kuris pritrauks krepšinio gerbėjus ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių. Prie šio čempionato garsinimo prisideda ir Lietuvos paštas, išleisdamas proginį pašto ženklą“, - kalbėjo Pašto ženklų leidybos departamento vadovas Vytautas Jastiuginas.

Kartu su nauju pašto ženklu išleidžiami ir pirmos dienos vokas bei suvenyrinis lapas. Naujasis pašto ženklas bus išleistas 180 tūkst. tiražu. Jo vertė – 2,45 Lt.

Ženklo išleidimo dieną Vilniaus centriniame pašte proginiu pirmosios dienos datos spaudu bus antspauduojama šiuo pašto ženklu apmokama korespondencija.

Europos vyrų krepšinio čempionatui skirtas pašto ženklas - ne pirmasis šiai progai išleistas ženklas. 1939 metų gegužės mėnesį Kaune vykusiam III Europos vyrų krepšinio čempionatui pažymėti Lietuvos paštas tada į apyvartą išleido 3 pašto ženklų seriją.

Europos vyrų krepšinio čempionatas vyks rugpjūčio 31 – rugsėjo 18 dienomis. Lietuvoje susirinks 24 stipriausios Europos vyrų krepšinio rinktinės, kurios kovos dėl medalių ir kelialapių į 2012 metų Londono olimpines žaidynes. Pirmojo etapo čempionato varžybos vyks Alytuje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Vėliau 12 stipriausių senojo žemyno rinktinių susirinks Vilniuje, o čempionas ir prizininkai paaiškės Kaune, naujoje ir didžiausioje Baltijos šalyse arenoje.

Kiekvienas metais Lietuvos paštas išleidžia daugiau nei 25 pašto ženklus, skirtus svarbioms istorinėms progoms, pasaulio įvykiams, Lietuvai svarbiems asmenims ir kultūriniams objektams paminėti ir pagerbti.

Susisiekimo ministerijos informacija

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: