Nuo gegužės – nauji reikalavimai apgyvendinimo paslaugoms

2011-02-03 | Skiltis: Sveikata

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT) informuoja, kad patvirtinta nauja Lietuvos higienos norma HN 118:2011 „Apgyvendinimo paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“. Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas verslui, higienos normoje atsisakyta kai kurių reikalavimų, tiesiogiai nesusijusių su žmonių sveikatos sauga.

Pavyzdžiui, nebereglamentuojamas kambarių ir kitų patalpų, teritorijos plotas. Būtiniausios sąlygos ir taip yra įtvirtintos įvairiuose statybos reglamentuose, apgyvendinimo paslaugų klasifikavimo reikalavimuose, taigi visuomenės sveikatos specialistams nėra būtinybės papildomai jas kontroliuoti.

Apgyvendinimo paslaugų teikėjams suteikta daugiau laisvės užtikrinant tinkamą mikroklimatą patalpose. Higienos normoje nustatyti tik mikroklimato parametrai, o kaip juos užtikrinti, kiekvienas paslaugų teikėjas spręs jam priimtiniausiu keliu. Sumažinti ir paslaugų teikimo vietoje susidarančių skalbinių skalbimo reikalavimai.

Atsižvelgiant į tai, kad per keletą pastarųjų metų Lietuvoje užfiksuota susirgimų legionelioze, siekiant užkirsti kelią šiai ligai, nustatytas leidžiamas legionelių kiekis vandenyje bei legioneliozės profilaktikos priemonės.

VVSPT atkreipia dėmesį, kad ši higienos norma privaloma visoms apgyvendinimo paslaugoms, taip pat ir toms, kurioms nereikia leidimo-higienos paso: kaimo turizmo sodybų, nakvynės ir pusryčių paslaugų teikėjams. Išimtis daroma tik laivuose teikiamoms apgyvendinimo paslaugoms ir kambarių nuomos paslaugoms.

Higienos norma įsigalios 2011 m. gegužės 1 d.

SAM informacija

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: