Kėdainių cukraus fabrikui – jau 40 metų

2011-02-10 | Skiltis: Krašto istorijos puslapiai

„Kėdainiečiai įrodė, kad rezultatus lemia ne gamyklos dydis. Šis fabrikas – palyginti nedidelis, tačiau veiklos efektyvumu ir kokybe nė kiek nenusileidžia kur kas stambesnėms skandinaviškoms įmonėms“, - sakė Nordzucker grupės viceprezidentas Thomas B. Olsen.

Gražus T. B. Olseno įvertinimas nuskambėjo per jubiliejinį – keturiasdešimtąjį – bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai“ gimtadienį. Ne prastesnių linkėjimų šios bendrovės kolektyvui skyrė ir valdžios, žemdirbių, cukraus vartotojų atstovai.

Vietoje 6 parų – 4 valandos

Jau vis mažiau žmonių prisimena, kad Kėdainių cukraus fabriko statybos prasidėjo tolimais 1966-aisiais. O maždaug po penkerių metų jis pagamino pirmąją produkciją.

„Tais laikais 850 tonų runkelių fabrikas perdirbdavo per šešias paras. Dabar tokiam kiekiui tereikia 4 valandų. O cukrus – vienodai saldus“? - apžvelgdamas istoriją, sakė dabartinis bendrovės direktorius Dainius Cibulskis.

Daug metų Kėdainių cukraus fabrikas buvo vietos kapitalo įmonė – tol, kol 1998-aisiais jį įsigijo danai. O 2009-aisiais savininkai pasikeitė dar kartą – tuomet Cukraus fabrikas tapo bendrove „Nordic sugar Kėdainiai“.

Pasikeitė neatpažįstamai

Kėdainių cukraus gamintojams teko įveikti ir sunkių momentų. Už tai, kad pavyko išgyventi, nepamiršta padėkoti žemės ūkio direktoriui Sauliui Mozeriui. Būtent S. Mozeris daug padarė, kad Lietuvos žemdirbiai neatsisakytų auginti cukrinių runkelių – prieš penkerius metus daug kas apie tai svarstė gana rimtai.

Iškilmėse dalyvavo ir didžiąją savo gyvenimo dalį šiam fabrikui skyręs inžinierius Vidimantas Židonis. Jo teigimu, pastaraisiais metais viskas neatpažįstamai pasikeitė: daug kas automatizuota, mažiau reikia rankų darbo.

Daugiausiai – beveik 700 – žmonių Cukraus fabrike dirbo 1975-aisiais. Dabar, po modernizacijos, pakanka ir poros šimtų. O jie padaro gerokai daugiau.

Vilija Mockuvienė

laikraštis „Kėdainių mugė”

Knypava.lt

Vienas komentaras “Kėdainių cukraus fabrikui – jau 40 metų”

  1. ech sako:

    kodel cukrus taip pabrango? negi pasibaige kedainiuose, jau po 5 lt parduoda kaikur.

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: