Vaikai sukasi aikštelėje – mamos jaudinasi šalia

2011-02-10 | Skiltis: Krašto žmonės

Kėdainių sporto mokyklos krepšinio salė savaitgalį buvo virtusi šokių aikštele – joje jau sukosi per 200 porų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Baltarusijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos. O jų profesionalumą vertino trisdešimt teisėjų iš dešimties šalių.

„Tokia šventė Kėdainiuose rengiama jau trečią kartą. Džiugu, kad ji prigijo: pasižiūrėti jaunų ir perspektyvių, ne kartą čempionais tapusių šokėjų susirenka šimtai žiūrovų“, - po beveik dvylika valandų trukusių varžybų sakė vienas pagrindinių jų organizatorių sportinių šokių klubo „Žiburys“ vadovas Vytautas Bankauskas.

Tarp nugalėtojų – dvi kėdainiečių poros

Kėdainiečiams šioje šventėje atstovavo net trijų šokių klubų – „Žiburys“, „Vilnis“ ir „Izzadora“ – poros.

Dviem iš jų pavyko užkopti net ant aukščiausiųjų pakylų: Agnė Valiukevičiūtė ir Darius Ivanovas nugalėjo jaunimo-suaugusiųjų standartinių šokių grupėje, o Laura Talmantaitė ir Andrius Bačkys – Lotynų Amerikos šokių grupėje.

Čempionėmis tapę šokėjai neslėpė džiaugsmo. „Jaudulio patyrėme gerokai daugiau negu tada, kai šokame svetur. Čia ateina į mus pažiūrėti ne tik šeimų nariai, bet ir giminės, draugai, klasiokai“, - sakė čempionėmis tapusios Agnė ir Laura. Merginos atviravo, kad sėkmę joms atnešė ne tik ilgos varginančios treniruotės, bet galbūt ir naujos specialiai šiai šventei Vokietijoje pirktos suknelės.

Agnė ketino mesti

Ne ką mažiau jaudulio patyrė ir šalia aikštelės šokėjus stebėję jų artimieji.

„Mano dukra Agnė šoka jau dvylika metų. Lygiai tiek pat su šokiais draugauju ir aš – juk ją reikia ir tinkamai aprengti, ir vežioti į treniruotes, varžybas, stovyklas. Po poros metų šokimo Agnė buvo sumaniusi šokius mesti. Teko gerokai pavargti, kad įkalbėtume to nedaryti. Šiandien ji mums dėkinga“, - pasakojo Nijolė Valiukevičienė. Šokėjos mama net nebandė slėpti, kad šokiai - įvairiomis prasmėmis nepigus malonumas: tenka aukoti ir daug laiko, ir pinigų. Gražus išpuoselėtas kūnas, žvilgsnius prikaustantys drabužiai gerokai lengvina pinigines: viena suknelė kainuoja tūkstančius, o jų tenka turėti po kelias.

,,Tačiau svarbiausia, kad dukra laiminga“, - šyptelėjo N. Valiukevičienė.

Mano dukra Agnė šoka jau dvylika metų. Lygiai tiek pat su šokiais draugauju ir aš

Teko įkalbinėti ir Laurą

Akių nuo šokančios dukros poros neatitraukė ir čempione tapusios Lauros mama Aida Talmantienė.

„Mamos dirba ne ką mažiau už šokėjas dukras, tik mūsų darbo niekas nemato. Smagu, kad ta bendra veikla jau prieš kelerius metus duoda rezultatų. Ypač sunkiai išgyvenome praėjusįjį rudenį, kai po traumos Laura šokti negalėjo. Ir jos galvoje tuomet sukosi mintys viską mesti. Džiaugiuosi, kad pavyko atkalbėti ir sėkmingai tęsti šokėjos karjerą“, - pasakojo laiminga mama.

Mamos dirba ne ką mažiau už šokėjas dukras, tik mūsų darbo niekas nemato

Šoko ,,Žuvėdra“ – dainavo ,,69 danguje“

Susirinkusieji į šventę galėjo pasigėrėti ir daugkartinių pasaulio čempionų Klaipėdos universiteto ansamblio „Žuvėdra“ šokiais, pasiklausyti populiarios grupės „69 danguje“ dainų.

Šventę „Kėdainiai 2011“ surengė tarptautinė ir Lietuvos sportinių šokių federacijos, Kėdainių sporto mokykla bei sportinių šokių klubas „Žiburys“.

Vilija Mockuvienė

laikraštis „Kėdainių mugė”

Knypava.lt

Komentarai 3 “Vaikai sukasi aikštelėje – mamos jaudinasi šalia”

  1. patiko sako:

    buvau antri metai iš eilės labai patiko

  2. Anonimas sako:

    pavydziu tiem kurie lanko alemana ir as noriu

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: