Sunegalavę medžiotojai į vaistines neskuba

2011-02-15 | Skiltis: Sveikata

Daugelis girdėjome apie vaistinėse gausiai siūlomų žuvies taukų gydomąją galią. Kur kas mažiau žinome, kad įvairias sveikatos negandas padeda įveikti ir preparatai iš kiškio ar barsuko taukų. Vyresnioji karta kiek daugiau girdėjusi apie kiškio taukų gydomąją galią. Kai kas jų poveikį gal net išbandęs?

Gydo ir kailis

Mūsų senoliai kiškio taukais tepdavo ilgai negijusias žaizdas, nudegimus, jais gindavosi nuo gerklės ir ausų uždegimų. Kai kas gydydavosi ne tik kiškio taukais, bet ir kailiukais. Jų skiautelės būdavo dedamos ant skaudančių sąnarių. Žinoma, gydomųjų savybių turi tik chemiškai neišdirbtas, natūraliai išdžiovintas kiškio kailiukas.

O ką byloja, pavyzdžiui, tai, kad sumedžiotas kiškelis nenuluptu kailiuku gali išbūti savaitę ir vis tiek nesugenda? Matyt, jo organizmas turi baktericidinių (naikinančių bakterijas) medžiagų. Patyrę medžiotojai kiškio lupti išvis neskuba – laukia bent tris paras. Jų teigimu, mėsytė tuomet geriau subręsta, pasidaro minkštesnė ir skanesnė.

Padeda išsivalyti plaučius

Dar mažiau žmonių girdėję apie gydomąsias barsuko taukų savybes. O Rusijos farmacininkai iš jų gamina populiarius preparatus – maisto papildų, raumenis bei sąnarius šildančių tepalų.

Pasak Rusijos farmacininkų, barsuko taukuose gausu žmogaus organizmui reikalingų riebiųjų rūgščių Omega 3 ir Omega 6, vitaminų A, B2, B6, B12, PP, įvairių tiek mikro, tiek makro elementų. Barsuko taukai gerina organizmo baltymų apykaitą, stiprina imunitetą, reguliuoja kraujo gamybos sistemos darbą, slopina raumenų ir sąnarių skausmą.

Gamtininkų teigimu, barsukas – bene vienintelis žinduolis, nesergantis tuberkulioze. Gal todėl jo taukais nuo seno gydomos įvairios plaučių ligos? Barsuko taukai plaučiams daro itin stiprų baktericidinį ir valantį poveikį, veiksmingai gydo kosulį, bronchitą, tuberkuliozę, kai kurių rūšių astmą. Kiek neįprastą ne itin malonų barsuko taukų skonį patariama gerinti, sumaišius juos su medumi.

Lydymas – ilgas ir įkyrus

Sumedžiojote kiškį ar barsuką ir norite pasigaminti šių žvėrelių taukų? Visų pirma, nusiteikite, kad jų lydymas – ilgas, daug kantrybės reikalaujantis darbas. Be to, tenka kęsti stiprų, ne itin malonu kvapą. Jokiu būdu taukų nelydykite inde ant tiesioginės ugnies – taip jie įkais virš 100 laipsnių ir praras gerąsias savybes.

Susmulkintus riebalus reikia dėti į dubenėlį, o šį – į užkaistą puodą su vandeniu. Geriausia, kad dubenėlis plūduriuotų ir neturėtų tiesioginio sąlyčio nei su puodo dugnu, nei su sienelėmis. Didžiajame puode vanduo pakaitinamas iki užvirimo. Tuomet nusemiami mažajame dubenėlyje išsilydę taukai. Procedūra kartojama tol, kol dubenėlyje telieka smulkios spirgutės. O nusemti taukai atvėsinami ir laikomi šaldytuve.

Kas liudija kokybę?

Taukų kokybę liudija jų balta spalva. Jei taukai pageltę, vadinasi, jie buvo neteisingai lydyti, perkaitinti ir praradę gydomąsias savybes. Aštrus rūgštokas taukų kvapas bei apkartęs skonis byloja, kad jie tiesiog pasenę ir gydymui taip pat netinka.

Laikraštis „Kėdainių mugė”

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: