Vaikai dantis visgi gali gydytis ir nemokamai

2011-02-17 | Skiltis: Sveikata

,,Kėdainių mugės“ numeryje 10 (1379) išspausdinta publikacija ,,Kalbos apie nemokamai gydomus vaikų dantis – gerokai perdėtos“ sulaukė rajono odontologų atgarsio - į redakciją paskambinusi Pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Audronė Rimkevičienė patikino, kad asmenys iki 18 metų dantis susigydyti gali ir nemokamai.

A.Rimkevičienės teigimu, tokias paslaugas nepilnamečiams mūsų kraštiečiams teikia būtent Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC), Kėdainių šeimos klinikos bei rajono ambulatorijų odontologai.

,,O už vaikų dantų gydymą privačiuose odontologijos kabinetuose, žinoma, reikia mokėti. Žmonių reikalas, ką rinktis“, - sakė A. Rimkevičienė.

Galima padengti silantu

Pirminės sveikatos priežiūros centro Dantų gydymo skyriaus vedėja Rūta Lavrukėnienė sakė, kad pacientų sąskaita taupyti tikrai nebandoma.

„Mūsų paslaugų kokybė nesiskiria nuo tų, kurios teikiamos privačiuose kabinetuose: gydytojos – patyrusios, kiek tik leidžia galimybės, stengiamės įsigyti ir kuo geresnių medžiagų“, - sakė R. Lavrukėnienė. Skyriaus vedėjos teigimu, problemų dėl nesveikų dantų rajono vaikai patiria vis dažniau. Įtakos tam turi ne tik maistas, higienos įpročių stoka, bet ir paveldimumas. R. Lavrukėnienė įsitikinusi, kad vaikams pas odontologą reikėtų apsilankyti bent kartą per metus.

„Šeimos gydytojai, tikrindami vaikų sveikatą prieš naujuosius mokslo metus, paprastai juos siunčia ir pas odontologą. Tačiau kažkodėl tik nedidelė mažųjų pacientų dalis tuo siuntimu pasinaudoja“, - apgailestavo Dantų gydymo skyriaus vedėja. O vertėtų: mat apsilankius pas odontologą, vaikų krūminius dantis galima padengti silantu – specialia ėduonies riziką mažinančia medžiaga.

,,Kasmet šia nemokama paslauga pasinaudoja apie 500 rajono vaikų. Galėtų tai padaryti kur kas daugiau. Tereikia tėvams pasirūpinti“, - sakė R. Lavrukėnienė.

Primoka tik suaugusieji

Valstybinėse įstaigose visos vaikų dantų gydymo paslaugos finansuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo. O suaugusiesiems net ir valstybinėse įstaigose už dantų gydymą tenka šiek tiek primokėti – pavyzdžiui, už plombas. Jų kaina – nuo 10 iki 30 litų. Suaugusiesiems tenka mokėti ir, sumanius pasinaudoti valstybinėse įstaigose teikiama profesionalios burnos higienos paslauga.

,,Pastarosios paslaugos kaina pas mus paprastai neviršija 30 litų, o privačiose įstaigose jos kur kas brangesnės“, - sakė R. Lavrukėnienė.

Specialistų nestinga

Gyventojai, norintys pasinaudoti valstybinėse įstaigose teikiamomis dantų gydymo paslaugomis, pirmiausiai turi kreiptis į Pirminę asmens sveikatos priežiūros įstaigą, kurioje prisirašę. Tiesa, tenka luktelėti savo eilės. Pasak A. Rimkevičienės, šiuo metu tai gali trukti dvi ar tris savaites.

Pirminės sveikatos priežiūros centro odontologai šiuo metu dalyvauja iki vasaros truksiančiuose mokymuose. Viliamasi, kad juos užbaigus, eilės dar labiau sutrumpės.

Kėdainių PSPC iš viso dirba apie dešimt odontologų. Kelerius pastaruosius metus jų gretas papildo bent po vieną naują specialistą, tad šių gydytojų stoka skųstis tikrai negalima.

Renata Ramanauskaitė

laikraštis „Kėdainių mugė”

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: