Kompensuojamuosius vaistus gali išrašyti ir ligoninėje

2011-03-03 | Skiltis: Sveikata

Anksčiau kompensuojamųjų vaistų receptus gydytojas galėjo išrašyti tik ambulatoriškai ar dienos stacionare gydomam privalomuoju sveikatos draudimu apdraustajam pacientui. Nuo šių metų kovo 1-osios tokių vaistų galima išsirašyti ir ligoninėje, tačiau jie turės būti tie patys, kokius pacientas vartojo iki gydymosi ligoninėje ne trumpiau kaip vieną mėnesį.

Pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintus kompensuojamųjų vaistų išrašymo tvarkos pakeitimus, pasibaigus ambulatoriškai gydyti skirtų kompensuojamųjų vaistų paskyrimo laikui, ligoninėse gydomiems pacientams stacionaro gydytojas turi išrašyti (tęsti gydymą) tuos pačius vaistus, kurie buvo skiriami iki gydymo stacionare, – kiekvieną kartą ne ilgesniam kaip mėnesio gydymo kursui. Tai turi būti pažymėta gydomo asmens medicinos dokumentuose.

Iki šiol ligoninės gydytojas negalėjo pacientui išrašyti jo vartotų kompensuojamųjų vaistų recepto, tad, kai besigydančiam ligoninėje pacientui jie baigdavosi, kildavo problemų, nesusipratimų. Įsigaliojus naujai tvarkai to bus išvengta, pacientai galės tęsti jiems paskirtą gydymą. Tuo atveju, jei gydymą reikia keisti, t. y. ambulatoriškai gydyti skirtų kompensuojamųjų vaistų išrašyti negalima, – vaistais turi aprūpinti ligoninė.

Gydytojas, taip pat ir vaistininkas turi informuoti pacientą apie Kompensuojamųjų vaistų bazinių kainų kainyne įrašytų to paties bendrinio pavadinimo vaistų kainas bei jiems nustatytas priemokas. Kad paprasčiau būtų tai padaryti, kiekvienoje vaistininko darbo vietoje yra įrengti monitoriai. Monitoriaus pirmoje eilutėje nurodomas pigiausias (už kurį primokėti pacientui reikėtų mažiausiai) kompensuojamasis vaistas ar pigiausia medicinos pagalbos priemonė, brangesnieji išvardijami žemiau – paciento priemokos didėjimo tvarka.

Žinotina, kad vaistus, kurių veiklioji medžiaga ta pati, paprastai gamina įvairūs gamintojai. Vieną bendrinį pavadinimą turintiems ir vieną vaistų grupę sudarantiems vaistams gamintojai dažnai suteikia skirtingus firminius pavadinimus, skiriasi ir jų kainos, nors veiklioji medžiaga yra ta pati. Tad pacientas, patariamas gydytojo ir vaistininko, iš analogiškų vaistų gali pasirinkti tą, kurio priemoka mažesnė. Beje, pacientai Sveikatos apsaugos ministerijos (www.sam.lt) ir Valstybinės ligonių kasos (www.vlk.lt) svetainių skyreliuose „Vaistų ir medicinos pagalbos priemonių kainų paieška“ gali pasižiūrėti, kiek kainuos jam reikalingi vaistai. Vaistų kainų paieškos informacinėje sistemoje nurodomos didžiausios galimos vaistų kainos vaistinėje.

SAM informacija

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: