Šiųmetis gripas turi išskirtinių bruožų

2011-03-21 | Skiltis: Sveikata

Pastarosiomis dienomis po Lietuvą ėmė sklisti žinios, kad kai kuriuose rajonuose vėl (šįmet – jau antrąkart) skelbiamos gripo ir viršutinių kvėpavimo takų susirgimų epidemijos. Kokia šiuo pažiūriu situacija Kėdainiuose?

Pasak Kauno visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyriaus vyriausiosios gydytojos Onutės Šulcienės, pastaruoju metu ir mūsų rajono bendrosios praktikos gydytojai darbo turi daugiau. Tačiau epidemijos bent kol kas nėra.

„Dabartiniai pavasario orai – permainingi: kaitaliojasi ir šaltis, ir drėgmė. O gripą bei ūmias viršutinių kvėpavimo takų ligas sukeliantiems virusams to ir tereikia. Jie vėl puolė atakon“, - sakė O. Šulcienė.

Gydytojos teigimu, rimčiausia epidemijos grėsmė rajono buvo kilusi paskutinę vasario savaitę – tada iš dešimties tūkstančių gyventojų net 84 sirgo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis. O epidemija skelbiama tuomet, kai iš dešimties tūkstančių gyventojų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis suserga nemažiau kaip šimtas.

Praėjusią savaitę, nuo kovo 7-osios iki 13-osios, rajone buvo užregistruoti 438 susirgimai gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Didžioji dalis susirgusiųjų – miestiečiai.

,,Kelerius pastaruosius metus susirgimų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis bangos, pasiekusios maksimumą, imdavo palaipsniui slūgti. Šįmet tas procesas kitoks – susirgimų intensyvumo kreivė tarsi banguoja: pasiekia maksimumą, krenta žemyn, o po to vėl ima kilti. Be to, šiųmetis gripas turi dar vieną nemalonų išskirtinį bruožą – jis sukėlė kur kas daugiau negu ankstesniais metais komplikacijų“, - sakė O. Šulcienė.

Vilija Mockuvienė

laikraštis „Kėdainių mugė”

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: