Į areštinę – koldūnai su kanapių įdaru

2011-04-06 | Skiltis: Krašto naujienos

Jaunystė – paikystė: retam per tą laiką pavyksta nepridaryti kvailysčių. Neišvengė jų ir septyniolikmetė kėdainietė: rajono apylinkės teismas šiai merginai skyrė vienerius metus bei tris mėnesius nelaisvės už tai, kad bandė perduoti areštinėje uždarytam draugui kanapių.

Susmulkintas kanapes mergina (pavadinkime ją Lolita) slėpė itin išradingai – pačios išvirtuose koldūnuose.

Teismas visgi atsižvelgė į tai, kad Lolita – dar nepilnametė: bausmės vykdymą vieneriems metams ir šešiems mėnesiams atidėjo. Jei per tą laiką mergina nenusikals, gyvenimo už grotų išvengs. Be to, Lolita įpareigota tęsti mokslus ir vienerius metus nuo 22 valandos vakaro iki šeštos ryto būti tik namuose.

Negalėjo persmegti šakute

Areštinės ir konvojaus poskyrio viršininkas Vladas Žirgulis teisme prisiminė, kad pernai spalio 12-ąją į jį kreipėsi du vyrukai ir paprašė perduoti siuntinį kameroje laikomam draugui. Vaikinai tikino, kad siuntinyje nieko draudžiamo nėra. Tačiau jį visgi buvo nutarta patikrinti.

Siuntinį tikrinęs areštinės pareigūnas jame buvusius koldūnus bandė persmeigti šakute. Tačiau šakutė nesmigo, įtartinai strigo: mat susmulkintos kanapės buvo užlydytos polietileniniuose maišeliuose. Taip išaiškėjo apgaulė.

Visą kaltę – sau vienai

Abu siuntinį atnešę vaikinai tikino, kad siuntinį ruošė ne jie, o sulaikytojo draugė. Merginos bute buvo atlikta krata. Per ją, stebint motinai, aptikta susmulkintų kanapių – vadinamosios žolės.

Prispausta įkalčių Lolita prisipažino, kad tikrai ruošė siuntinį areštinėje uždarytam draugui, į kurį įdėjo pačios virtų koldūnų su smulkintų džiovintų kanapių įdaru. Merginos teigimu, nei areštinėje laikytas draugas, nei jam siuntinį nešę vaikinai apie tai, kad koldūnai įdaryti kanapėmis, nežinojo. Draugas tebuvo prašęs atnešti striukę, kepurę, radijo aparatą, kompaktinių diskų grotuvą, baterijos įkroviklį. O mergina jam sugalvojo padaryti malonų siurprizą – perduoti ir šiek tiek ,,žolės“.

Lolita buvo girdėjusi, kad narkotikai nelaisvės vietose labai brangūs, tad tikėjos, jog draugas juos pelningai parduos.

Namuose liko tik nuobirų

Lolita pasakojo, kad tris maišelius ,,žolės“ nusipirko iš nepažįstamo vyriškio. Įsigytas kanapes namuose pilstant į polietileninius maišelius, jų šiek tiek pribyrėjo. Lolita tas nuobiras kruopščiai surinko į atskirą maišelį ir pasidėjo dėžutėje. Būtent šios kanapės buvo aptiktos per kratą.

Motinos pastabų nepaisė

Mokyklos charakteristikoje teigiama, kad Lolita – uždaro būdo, nebendraujanti, ne itin drausminga, praleidžia daug pamokų. Merginą auklėja viena motina: jau kelerius metus užsienyje dirbantis ir gyvenantis tėvas tepadeda pinigais. Motina žinojo, kad Lolita ėmė draugauti su dvejais metais vyresniu, linkusiu į nusikaltimus vaikinu, ir tam nepritarė. Tačiau dukra jos pastabų nepaisė.

Vygantas Guiga

laikraštis „Kėdainių mugė”

Knypava.lt

Vienas komentaras “Į areštinę – koldūnai su kanapių įdaru”

  1. simulcika sako:

    Geriau jau būtų spicy įdaro padarius Ot bukena.

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: