Programa „Pienas vaikams“ – vis populiaresnė

2011-04-08 | Skiltis: Visuomenė

Paskutiniu metu daugėja paramos gavėjų pagal „Pienas vaikams“ programą. Paramoje dalyvaujančių vaikų skaičius 2010 m. I ketvirtyje buvo 64 372; 2010 m. pabaigoje šis skaičius pakilo iki 88 420; 2011 m. I ketvirtyje – iki 88 700. Daugelis savivaldybių, pasirašydamos sutartis su įmonėmis, organizuojančiomis maitinimą švietimo įstaigose, į sutartis kaip vieną iš sąlygų įtraukia gebėjimą dalyvauti „Pienas vaikams“ programoje.

Supaprastinta tvarka

Atsižvelgus į VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros, Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos, aktyviausiai dalyvaujančių savivaldybių pasiūlymus, nuo 2010 m. rugsėjo 1-osios buvo supaprastinta paramos už pieną vaikams administravimo tvarka. Šis administravimo naštos sumažinimas švietimo įstaigas ir paramos gavėjus paskatino nuo naujųjų mokslo metų aktyviau dalyvauti paramoje.

Paramos gavėju gali būti ne tik juridinis (mokykla, darželis, vaikų namai, valgykla, pieno perdirbimo įmonė, prekybos įmonė ir kt.), bet ir fizinis asmuo. Ūkininkai taip pat gali tapti paramos gavėjais – pieno produktų tiekėjais, jeigu atitinka reikalavimus ir gali pasiūlyti reglamento nuostatas atitinkančių pieno gaminių bei turi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos leidimą tiesiogiai parduoti pasterizuoto pieno produktus.

Programos tikslas

Pagrindinis programos tikslas – ugdyti teisingos ir sveikos vaikų mitybos įpročius, skatinti didesnį pieno vartojimą vidaus rinkoje. Nuo 2004 metų parama buvo skiriama įvairaus riebumo pienui, jogurtui be priedų, taip pat šviežiems ir perdirbtiems sūriams. Nuo 2008 m. remiamų pieno produktų asortimentas papildytas natūralia įvairaus riebumo varške, vaikų ypač mėgstamomis sūrio lazdelėmis, įvairaus riebumo kefyru, rūgpieniu. Programa suteikia galimybę gauti šiuos sveikus ir mėgstamus produktus nemokamai arba gerokai mažesne kaina.

Statistika

Šiuo metu 272 paramos gavėjai pieno produktus tiekia 88 700 vaikų. 71 UAB ir individualios įmonės aptarnauja 298 mokyklas, 152 darželį, 4 globos namus (60 988 vaikai). Savarankiškai paramos programoje dalyvauja 114 darželių (16 595 vaikai), 64 mokyklos (10 237 vaikai) ir 11 globos namų (880) vaikų. Iš viso šią paramą gauna 265 darželiai, 362 mokyklos, 15 vaikų globos namų.

Patys aktyviausi dalyviai yra iš Kauno ir Kauno rajono, Alytaus, Panevėžio rajono, Vilniaus, Telšių. Stambiausi dalyviai, aptarnaujantys daugiausia vaikų ugdymo ir švietimo įstaigų, yra UAB „Smulkus urmas“, AB “Žemaitijos pienas“, UAB“ Kretingos maistas“, UAB „Sanitex“, AB „Pieno žvaigždės“. 2010 m. išmokėta 777 398 Lt ES paramos ir 2 566 419 Lt nacionalinių lėšų, šiemet –169 682 72 Lt ES paramos ir 678 418, 27 Lt nacionalinių lėšų.

Kviečiame dalyvauti

Programą „Pienas vaikams“ mūsų šalyje koordinuoja Žemės ūkio ministerija, administruoja – VĮ Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra (ŽŪMPRRA).

Visus norinčius dalyvauti programoje „Pienas vaikams“ prašome kreiptis į VĮ Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūrą ir pateikti nustatytos formos tinkamai užpildytą prašymą patvirtinti fizinį ar juridinį asmenį paramos gavėju. Tokią formą galima rasti ŽŪMPRRA interneto svetainėje. Supaprastinus tvarką, dokumentus ŽŪMPRRA galima pateikti ne tik tiesiogiai arba paštu (L. Stuokos-Gucevičiaus 9-12, Vilnius, bet ir elektroniniu paštu (info@litfood.lt).

ŽŪM informacija

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: