Visa tiesa apie E maisto priedus – žinyne

2011-07-08 | Skiltis: Sveikata

Lietuvos knygynuose pasirodė išsamus E priedų žinynas „E priedai”, siekiantis išsklaidyti E maisto priedus gaubiančius mitus, atskleisti nemalonią tiesą ir ugdyti sąmoningą pirkėją. Sveiką požiūrį į tai, ką pirkėjai randa prekybos centruose bei deda į savo lėkštes ugdančią knygą parengė sveikos gyvensenos ir maisto konsultantas Maurice Hanssen.

Žinyną lietuvių kalba išleido leidykla „Obuolys”.

M. Hanssen žinynas siekia išsklaidyti E maisto priedus gaubiančius mitus ir ugdyti sąmoningą pirkėją, reikliam vartotojui iškoduodamas nesuprantamas maisto produktų etiketes ir paaiškindamas E priedų paskirtį.

Žinyne pateikiama naudingų patarimų, kokių maisto priedų derėtų labiausiai vengti, o kurie visai nepavojingi, kaip sveikai pakeisti mitybos sistemą bei atskleidžiami eksperimentų rezultatai, įrodę E priedų poveikį žmogaus sugebėjimams ir sveikatai.

Pavyzdžiui, Aleksandro G. Schausso, penologijos (mokslas apie bausmes, nusikaltimų prevenciją, kalėjimus - aut. past.) specialisto, atliktas mitybos eksperimentus įrodė, jog mityba stipriai susijusi su elgesio problemomis.

Jis atliko eksperimentus su kaliniais, maitindamas juos maistu, kuriame buvo mažai priedų ir cukraus. Tyrimas parodė, kad valgydami tokį maistą kaliniai ėmė našiau dirbti, tapo mažiau agresyvūs. Pavyzdžiui, Alabamoje praėjus kontroliniam 18 mėnesių laikotarpiui, kurio metu kaliniai buvo maitinami įprastu maistu, jų mityba buvo iš esmės pakeista, atsisakyta nesveiko maisto. Praėjus 4,5 mėnesio po naujos kalinių mitybos tvarkos įdiegimo, tokia mityba davė rezultatų, kalinių elgsena pasikeitė. Per kitus 14 bandymo mėnesių problemų sumažėjo 61 %.

Šio tyrimo rezultatai parodė, kad pagrindinės medžiagos, lemiančios elgsenos pakitimus, yra cukrus, dažikliai ir skoninės medžiagos.

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: