Rugsėjo pirmąją – gimnazija be tualetų?

2011-09-05 | Skiltis: Tema

„Žiūrėdamas, kaip dirba mūsų pastatą renovuojantys statybininkai, neatsikratau minties, kad reikia užsisakyti bent vieną biotualetą – kitaip gali tekti visiems lakstyti po pakrūmes“, - pirmadienį aplankytas ,,Kėdainių mugės“ sarkastiškai pastebėjo Akademijos gimnazijos direktorius Liudas Tauginas. Pasak direktoriaus, gimnazijos tualetus statybininkai pradėjo tvarkyti dar liepą. Tačiau netrukus šį darbą metė, o vėl susigriebė tik prieš pat rugsėjį.

,,Verčiau būtume išvis neleido jų griauti. Bet tada statybininkai kaltintų tik mus, - pyko gimnazijos vadovas. Sanitarinius mazgus Akademijos gimnazijoje taip lėtai tvarko savivaldybės skelbtą konkursą laimėjusi Kėdainių bendrovė „Apdaila“. Ji, beje, įsipareigojusi sutvarkyti ir sporto salę bei persirengimo kambarius – ten darbai dar net nepradėti.

Atsakingos trys bendrovės

Renovuojamos Akademijos gimnazijos pastato apšiltinimą turi atlikti kita bendrovė – analogišką konkursą laimėjusi „Telšių statyba“. Telšiškiai Akademijoje dirba nuo 2010-ųjų pavasario ir viską baigti yra įsipareigoję iki šių metų spalio. Tačiau realybė byloja, kad Akademijos gimnazistams ir pedagogams šią žiemą greičiausiai teks šalti taip pat kaip praėjusiąją.

Bene mažiausiai priekaištų akademiškiai turi statybos bendrovei „Laugina“ – ji taip pat jau antrus metus stato priestatą, kuris numatytas užbaigti per ketverius metus.

Vasara tvyrojo ramybė

„Per remontui patį tinkamiausią laiką – vasarą – gimnazija buvo beveik tuščia: tesikrapštydavo vienas kitas statybininkas. Išeidami vasaros atostogų, pastatą palikome, apstatytą pastoliais. Toks pat jis ir dabar. Nuolat lankydavausi gimnazijoje, statybininkų vis klausdavau, kokios problemos, kad darbai nejuda. Jie iš pradžių nieko nekomentavo, vėliau mįslingai kalbėjo, jog ,,kažkas stringa“, o galų gale pareiškė, kad fasado apdailai nupirktos kiek kitokios negu numatytos projekte medžiagas. Dėl tų medžiagų esą kilo ginčų, o kol jie tęsėsi, niekas nieko nedarė. Kenčia dėl tos betvarkės, deja, mūsų bendruomenė. Matyt, vėl reikės dirbti dulkėse, triukšme ir tarp pašalinių žmonių“, - pasakojo L. Tauginas.

Pernai – iki 14 laipsnių

Dalis renovacijos projektu numatytų darbų Akademijoje visgi atlikta – apšiltinti stogas ir pamatai, atnaujintas šildymo mazgas, pakeisti vamzdynai, iš miestelio katilinės atvestas karštas vanduo. Tačiau ir su tais padarytais darbais – apstu kuriozų. Antai miestelio katilinė kūrenama tik per šildymo sezoną, tad kažin iš kur šilto vandens gimnazija gaus, jam neprasidėjus arba pasibaigus?

Praėjusią žiemą Akademijos gimnazijos patalpose tebuvo nuo 8 iki 14 laipsnių šilumos.

„Kažin kaip čia bus ir po renovacijos – mat apšildymo sekcijų projektu sumažinta beveik perpus. Esame raminami, kad tie radiatoriai, kurie liko, būsią karštesni. Bet pernai taip neatsitiko. Dabar jau žadama statyti dvigubai galingesnį šilumokaitį. Nesiryžtu spėti, ar tai padės – nesu energetikas“, - nelinksmai pasakojo L. Tauginas.

O po pastatą naujai išvedžioti šiluminių atviri trasų vamzdynai – smalsesnius vaikus taip ir traukia palupinėti blizgančią jų izoliaciją.

Per egzaminus nuolaidų nėra

Visas sutartis su statybininkais pasirašo savivaldybės Administracijos specialistai, tad į gimnazijos vadovo pastabas vėliau ne itin kreipiama dėmesio.

„Suprantu, jog ir atsakingi savivaldybės specialistai gali ne viską – tenka vadovautis gausybe painių instrukcijų. Tačiau sveiku protu juk neįmanoma pateisinti, pavyzdžiui, to, kad pernai buvo gręžiojamos sienos šildymo vamzdžiams, o dabar tas pats daroma dėl karšto vandens. Negi abiejų vamzdžių negalėta pravesti vienu kartu ir taip mažiau trikdyti mokymosi procesą darbą?“, - svarstė gimnazijos direktorius.

Mokymosi procesui sumaištis trukdo neišvengiamai: juk statybas lydi ir triukšmas, ir dulkės, neįmanoma susikaupti, o abiturientams dėl to jokių nuolaidų niekas nedaro.

Viskas – pagal įstatymus

Rajono savivaldybės vadovams Akademijos gimnazijos problemos gerai žinomos. Tačiau pasak Administracijos direktoriaus Romualdo Gailiūno, statybininkams jokių nuobaudų taikyti kol kas negalima – mat dar nepasibaigę darbų sutartyse numatyti terminai.

,,Bendrovė „Apdaila“ jai skirtus darbus turi baigti spalio pabaigoje, o iki rugsėjo pradžios ji įsipareigojo sutvarkyti vieną tualetą ir valgyklą. Pamatysime, ar tai bus padaryta. Telšiškiai vieną projekte numatytą apšiltinimo medžiagą savavališkai bando pakeisti kita, tad tikrai kilo ginčų – mat dėl to gali sutrikti renovacijos projekto finansavimas. Viešųjų pirkimų konkursai tikrai turi spragų: pasiūliusieji mažiausią kainą ne visada įsipareigojimus atlieka laiku ir gerai. Tačiau privalome viską daryti pagal įstatymus, negalime nuo jų nukrypti nė per pusę žingsnio. Tokiose situacijose, deja, mūsų neguodžia nei galimos skirti baudos, nei kitokios numatytos sankcijos: svarbu – tik rezultatas“, - sakė rajono savivaldybės administracijos direktorius Romualdas Gailiūnas.

Vilija Mockuvienė

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: