Pusryčių nevalgymas gali tapti antsvorio priežastimi

2011-09-14 | Skiltis: Sveikata

Pusryčiai – svarbiausias dienos valgis. Tačiau dažniausiai taupydami laiką ar tikėdamiesi sumažinti suvartojamų dienos kalorijų kiekį, juos praleidžiame ir net nesusimąstome, kad pusryčių nevalgymas po tam tikro laiko gali tapti svorio augimo ir įvairių ligų priežastimi.
Nuo pusryčių atsisakymo iki bulimijos

„Jei pusryčiai ar kiti dienos valgymai praleidžiami sąmoningai, išalkęs organizmas negautų kalorijų kiekį būna linkęs kompensuoti. Tada organizmas reikalauja labai kaloringo maisto ir pasąmoningai daro viską, kad žmogus pasirinktų būtent tuos maisto produktus, kurie suteikia daugiausia kalorijų. Deja, atsispirti tokiems produktams dažniausiai pritrūksta valios“, – kalbėjo Sveikatingumo ir sporto klubo „G7 Sportas“ sveikos gyvensenos ir mitybos specialistas Julius Gaižauskas.

Pasak J. Gaižausko, toks sąmoningas pusryčių atsisakymas laikui bėgant gali virsti visos dienos badavimu. O rimčiausios to pasekmės – anoreksija ar bulimija.
Pusryčių valgymas padeda sulieknėti

„Lieknėjimo akademijos“ statistika rodo, kad moterys, reguliariai valgančios pusryčius, lengviau atsikrato antsvorio ir rečiau yra linkusios priaugti nepageidaujamų kilogramų.

Pasak „Lieknėjimo akademijos“ atstovės, yra keli veiksniai, kurie įrodo pusryčių naudą. Visų pirma papusryčiavęs žmogus dienos metu nesijaučia alkanas ir vakare nepersivalgo. Nuolat pusryčius valgantys žmonės dažniau renkasi natūralesnį, sveikesnį ir vertingesnį maistą, kuris turi mažiau angliavandenių ir riebalų. Sveiki pusryčiai suteikia energijos, aktyvumo visai dienai ir padidina dienos metu gautų kalorijų suvartojimą.

Sporto klubas lankytojus vaišina pusryčiais

Ko gero, vienas iš dažniausiai girdimų sveikos mitybos patarimų yra rekomendacija pusryčiams valgyti košę iš lietuviškų kruopų, tai maistingas ir energijos suteikiantis valgis. Todėl Sveikatingumo ir sporto klubas „G7 Sportas“ kartu su įmone „Skanėja“ nuo šiandien lankytojus pradėjo vaišinti nemokamais pusryčiais.
„Suvokiame pusryčių svarbą ir tai, kad skubančioje visuomenėje jiems laiko lieka vis mažiau. Todėl nuo šiol visus „G7 Sportas“ lankytojus iki 11 val. vaišinsime sveikais pusryčiais. Tikimės, kad ši iniciatyva išplis ir į kitus sporto klubus“, – kalbėjo „G7 Sportas“ vadybininkas Juozas Piekuras.
Greito paruošimo košę sporto klubui teikiančios įmonės „Skanėja“ komercijos direktorius Henrikas Baranovskis įsitikinęs, kad geriausias maistas pusryčiams – avižinė košė. H. Baranovskis tvirtina: „Avižinė košė labai populiari daugelyje šalių ir yra tradicinis pusryčių maistas. Košė labai maistinga, turi daug augalinių baltymų, amino rūgščių, augalinių riebalų, mineralinių medžiagų ir vitaminų. Todėl būtent avižine koše nusprendėme vaišinti sporto klubo lankytojus“.

„G7 Sportas“ asmeninis treneris Paulius Velaikis rekomenduoja pusryčiaujant atsižvelgti į planuojamos dienos aktyvumo lygį, į tai kada ir kas buvo valgyta vakare. Pusryčiauti patariama ne vėliau nei praėjus 12 valandų nuo vakarienės. Pusryčiai turėtų būti lengvi ir neapsunkinti virškinimo sistemos.

G7 sportas informacinis pranešimas

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: