Kaip kovoti su sodo skruzdėlėmis?

2011-09-15 | Skiltis: Gamta

Sodo skruzdėlės dažniausiai įsikuria gazonuose, gėlynuose, po šaligatvio plytelėmis, po namo pamatais, šiltnamiuose, po polietileno ar agroplėvelės priedangomis, daržovių lysvėse ar vejose. Jos nėra sodo kenkėjos, greičiau priešingai – tam tikra prasme jos atlieka sodo prižiūrėtojų vaidmenį, nes minta įvairiais vabzdžiais ir jų lervomis (blusų, musių, blakių, kandžių). Darbščiosios skruzdės taip pat pašalina organines atliekas iš visų plyšių. Jos nesikandžioja ir užkrečiamųjų ligų neplatina, todėl didelės žalos visuomenei nedaro, tačiau sodo skruzdžių sąjunga su amarais gali padaryti nemažai žalos vaisinėms ir uoginėms kultūroms, dekoratyviesiems augalams.

Jei skruzdės ima vis dažniau lankytis žmonių namuose, kalti patys šeimininkai. Jeigu namuose pilna maisto, kuris lengvai prieinamas, kodėl gi nepasivaišinus ir neparnešus gardumynų kitiems skruzdžių lizdo gyventojams? Skruzdėles domina bet koks maistas, kurį galima rasti neuždengtuose induose, naminių gyvūnų dubenėliuose, šiukšlių dėžėse.

Jei nenorite, kad skruzdėlės dažnai lankytųsi Jūsų namuose:

• Laikykite maistą sandariai uždarytą, skruzdėlėms neprieinamose vietose;

• Reguliariai valykite virtuvės baldų paviršius ir grindis, kad skruzdės neaptiktų maisto likučių.

• Nepalikite maisto ir vandens likučių naminių gyvūnų dubenėliuose;

• Augalus apklijuokite juostelėmis lipniu paviršiumi, jei skruzdės „užsiiminėja alpinizmu“ ant jūsų kambarinių augalų.

• Užtaisykite visus plyšius namo pamatuose, kad skruzdės neįsirengtų ten savo būsto.

• Sode reguliariai surinkite nukritusius vaisius ir uogas, laiku nuskinkite pernokusius vaisius, kurie vilioja skruzdėles ir skatina jas kopti į medžius.

• Norint atbaidyti sodo skruzdėles, ant takų, prie įėjimo į šiltnamius ar tarplysviuose verta pamėtyti išgenėtų pomidorų ūglių arba vystančių šeivamedžio ūglių ir lapų.

• Skruzdėlėms taip pat nepatinka kavos tirščių kvapas.

• Kad skruzdės nepultų prie maisto produktų, išorinius indų ir maišelių, kuriuose laikomi produktai, kraštus patepkite saulėgrąžų aliejumi.

Jei skruzdėlės pamėgo jūsų namus ir apsistojo juose ilgesniam laikui, galite bandyti susidoroti su jomis fizinėmis priemonėmis:

• Surinkite skruzdes drėgna kempine ar skudurėliu.

• Po namo pamatais ar šaligatvio plytelėmis įsikūrusias skruzdėles galima išvyti, užtvindžius jų namus muiluotu vandeniu (galima panaudoti ir šunims skirtą šampūną nuo blusų).

• Efektyviai naikina skruzdes mielės. Imkite graikinio riešuto didumo mielių gabalėlį, ištrinkite su šaukštu cukraus ir šlakeliu vandens (galite įmaišyti truputį medaus arba uogienės). Masalą sudėkite į tuščias degtukų dėžutes ir pusiau praviras išdėliokite skruzdžių pamėgtose vietose. Po kelių dienų skruzdės išnyks.

Skruzdėlės galima naikinti ir cheminėmis priemonėmis – insekticidais, kurie gali būti skysti: emulsijos, tirpalai, suspensijos arba miltelių pavidalo.Vabzdžius naikinančios medžiagos yra nuodingos, todėl jas reikia vartoti atsargiai, laikantis gamintojų nurodymų kaip ir kiek jų naudoti.

Norint efektyviai ir kokybiškai vykdyti skruzdėlių cheminę kontrolę, į talką geriausia pasikviesti šios srities profesionalus. Primename, kad privalomą profilaktinį aplinkos kenksmingumo pašalinimą turi teisę atlikti tik nustatyta tvarka licencijuoti dezinfekcijos, dezinsekcijos ir deratizacijos veiklai juridiniai asmenys.

SAM informacija

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: