Gydykime peršalimą be vaistų

2011-09-19 | Skiltis: Sveikata

Pats palankiausias oras peršalimams – vėsus ir drėgnas oras. Tokiu oru virusai lengvai dauginasi ir išlieka gyvybingi gana ilgai. Netinkama apranga, šlapios kojos tik dar labiau susilpnina organizmo apsaugines funkcijas ir štai jau tampame ligoniais su varvančia nosimi, kosuliu ir gerklės skausmu.

Jei jau peršalote, nepulkite iš karto gerti saujos vaistų, kurie slopina ligos simptomus, o ar ją gydo, sunku pasakyti. Galite išmėginti tokius pat veiksmingus natūralius gydymo būdus. Jie visiškai paprasti ir dažną gydymo priemonę rasite savo arba kaimyno virtuvėje.

Į pagalbą – vaistažolės

Kad ir kaip medicina toli žengia, tačiau vaistingieji augalai gali būti pirmas nekenksmingas ir efektyvus vaistas sveikatai gerinti. Peršalimui gydyti puikiai tiks aviečių, liepų žiedų, ramūnėlių, čiobrelių, šalavijų, šeivamedžių arbatos. Jas reikėtų gerti kuo dažniau, kad organizmas gautų kuo daugiau skysčių. Nepamirškite į arbatą įsidėti grežinėlio citrinos ir šaukštelio medaus. Jei labai skauda gerklę, galite ją skalauti šių arbatų nuovirais kas 1-2 valandas.

Visagalis medus

Medus yra nuostabus tuo, kad jis yra suneštas iš daugybės augalų, todėl jį valgydami gauname visko po truputį. Tik negalima dėti medaus į karštą arbatą, nes jis praras vaistingąsias savybes, palaukite kol ji pravės arba tiesiog čiulpkite šaukštelį medaus. Peršalus labai rekomenduojama gerti karštą pieną su medumi, tik geriau tai būtų daryti į pavakarę, nes gali suimti miegas.

Peršalimas – nuovargio liga

Didžiojoje Britanijoje vieno eksperimento metu mokslininkams pavyko įrodyti, kad buvimas skervėjyje šlapiais rūbais ar plaukais niekaip neįtakoja peršalimo. Tad jei jau peršalome, turėtume kaltinti ne skersvėjį ar paspaudusį šaltuką, o nusilpusį organizmą, kuris tampa neatsparus virusams.

Geriausi pavargusio organizmo gydymo būdai – miegas, poilsis, meilė ir dėmesys sau, sportas, tinkamas dienos režimas. Nenustokite savimi rūpintis, kol esate sveiki, nes kai gulėsite lovoje, svajosite tik apie tai, kad kuo greičiau nukristų temperatūra ir vėl būtumėte sveikas.

Česnakas – natūralus antibiotikas

Česnakas sveikatai tinkamas bet kokiame pavidale. Galite jį smulkinti, pavyzdžiui, pasidaryti sumuštinių su česnaku arba dėti į salotas. Česnakų sultys dažniausiai sumaišomos su citrina, jos labai tinka kosuliui ir užkimimui gydyti. Jei jūsų skrandis česnako netoleruoja, vaistinėje įsigykite česnako kapsulių. Sakoma, kad česnako poveikis prilygsta penicilinui.

Galite pamėginti pasidaryti tokį receptą: trintą česnaką ir skystą medų sumaišykite lygiomis dalimis. Suvalgykite šaukštelį šio mišinio kas vakarą, galite jį užgerti liepžiedžių ar aviečių arbata.

Teigiamas garų poveikis

Inhaliacijos puikiai tinka skaudančiai gerklei ir slogai gydyti. Prieš miegą į dubenėlį įpilkite vandens, pakaitinkite iki virimo, įberkite 1 arbatinį šaukštelį valgomosios druskos, 2-3 lašus eukalipto eterinio aliejaus. Nukelkite dubenėlį nuo ugnies ir 5-10 minučių giliai kvėpuokite iš jo kylančiais garais.

Jei skauda gerklę ar kosėjame, pakvėpuokime bulvių garais: išvirkime bulvių su lupenomis, užsimeskime ant galvos paklodę ir pabūkime toje garų kameroje keliolika minučių.

Šiluma kojoms

Vakare galite pasidaryti karšto vandens vonelę kojoms. Galima įsiberti jūros druskos, garstyčių ar porą lašų bosvelijų, arbatmedžio eterinio aliejaus. Tiesa, nepilkite gryno eterinio aliejaus, prieš tai jį sumaišykite su druska ar baziniu aliejumi. Po vonelės užsimaukite vilnones kojines ir lįskite į lovą.

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: