,,Svarbu suvokti, kad scenoje privalai būti patrauklus“

2011-09-19 | Skiltis: Krašto žmonės

Jau keturioliktus metus skaičiuojančios Kėdainių kultūros centro vaikų šou grupės „Šypsena“ vadovė Vaida Kalvaitienė įsitikinusi, kad šiame darbe svarbiausia – būtent šypsena.

„Kai vaikai į repeticijas eina noriai ir entuziastingai, jos tampa ne darbu, o malonumu. Kelios valandos dainavimo su vaikais ir mane ne vargina, o gaivina“, - sakė moteris.

Spalio 15-ąją žada šventę

Dar rugsėjo išvakarėse per pusšimtį rūpestingų kėdainiečių mamų ėmė skambinti „Šypsenos“ vadovei ir klausinėti, ar šįmet grupė vėl gyvuos.

„Visada sakiau, kad vaikus mokysiu dainuoti tol, kol jie patys norės, kol drauge tobulėsime. Iš scenos trauksiuosi tik tada, jei užsistovėsiu vietoje. Kol kas taip nesijaučiu, tad šįmet dirbsime kaip dirbę“, - sakė V. Kalvaitienė.

Mažųjų dainorėlių vadovė jau dabar džiaugiasi, kad spalio 15-ąją kėdainiečius galės pakviesti į pramogų centre ,,Vikonda“ vyksiančią įspūdingą vaikiškos dainos šventę. Paskutinį kartą toks koncertas buvo surengtas prieš trejus metus. Pertrauka ilgokai truko ne todėl, kad ,,Šypsena“ neturėtų, ką parodyti – pagausėjusiam kolektyvui niekaip nepavykdavo rasti tinkamos salės.

,,Ne kartą koncertavome erdviuose Vilniaus ir Kauno klubuose, dalyvavome įvairiuose festivaliuose. Tačiau tiek patys dainorėliai, tiek jų tėveliai vis prašydavo koncertų savame mieste. O kur juos rengti? ,,Šypsenai“ reikia erdvios salės“, - aiškino grupės vadovė.

Pasiekimų – virtinė

,,Šypsena“ spėjo išgarsėti visoje Lietuvoje. Vien per pastaruosius kelerius metus grupė išleido tris kompaktines plokšteles: „Išdykę vaikai“, „Skrisk, dainele“ ir „Mažųjų išdaigos“. Tiek ,,Šypseną“, tiek Kėdainius garsina ir rinkinys, kuriame – per 40 profesionaliai nufilmuotų bei sumontuotų vaizdo klipų.

Po kelias „Šypsenos“ dainas įrašyta rinktiniuose Lietuvos albumuose. Grupė sėkmingai pasirodė festivaliuose „Rasos lašeliai“ (Marijampolė), „Dainuok, žiemužėle“ (Šiauliai), „Mes – pasaulis“ (Vilnius). Ne vienąkart ,,Šypsenos“ dainos skambėjo per nacionalinį radiją bei televiziją.

„Mes visada važiuojame pas draugus, tad ir jie neatsisako aplankyti mūsų. Jau minėtoje spalio 15-osios šventėje kėdainiečiams koncertuos mažieji dainorėliai iš Marijampolės, Šiaulių, Vilniaus, Ukmergės, Kazlų Rūdos“, - sakė V. Kalvaitienė.

Turi ir savų veteranų

„Šypsenos“ dainorėliams – nuo trejų iki 12 metų, tačiau pakoncertuoti neatsisako ir vyresni, kurie su grupe oficialiai jau atsisveikinę. Pastarieji – tarsi grupės veteranai. Tarp šio garbingo statuso nusipelniusių – Urtė, Džaneta, Domas, Sandra. ,,Mes – ne mokykla, o meno mėgėjų kolektyvas, tad tiems, kurie baigia šešias klases, įteikiame padėkos dovanas, specialius pažymėjimus ir atsisveikiname. Tuose pažymėjimuose parašyta, kad jų savininkai garbingai ir sėkmingai mokėsi dainuoti grupėje „Šypsena“, - pasakojo V. Kalvaitienė.

Paskutiniuoju metu atsisveikinantiesiems su ,,Šypsena“, beje, įteikiami ne tik pažymėjimai, bet ir medaliai. Tai – tarsi duoklė vaikiškam amžiui: mat ne vienas dainorėlis slapčia pavydėdavo sportininkams, kurie iš varžybų parsiveža ne tik diplomų, bet ir medalių.

Stengiasi dainuoti tik ,,gyvai“

Tiek „Šypsenos“ vadovė, tiek patys vaikai didžiuojasi, kad daugumoje jų koncertų dainuojama tik „gyvai“ – be išankstinių garso įrašų.

„Su vaikais pajuokaujame, kad, koncertuodami ne pagal fonogramas, aplenkiame ne vieną „žvaigždę“ – juk nemenka dalis jų gyvai dainuoti nedrįsta. Gyvas dainavimas šiek tiek varžo šokio judesius, reikalauja labiau kontroliuoti kvėpavimą. Tačiau jo paragavę vaikai prie fonogramų grįžti jau nenori“, – šypsojosi V. Kalvaitienė.

Vadovė įsitikinusi, kad dainuoti gali kiekvienas vaikas, tad į grupę priima visus, kurie to nori. Žinoma, vieniems tam, kad įsilietų į vieningą kolektyvą, pastangų reikia daugiau, kitiems tai pavyksta greitai, kone savaime, be jokio vargo.

Visos ,,Šypsenos“ dainos per repeticijas tobulinamos iki smulkmenų – tol, kol ir skambesys, ir judesiai, ir drabužiai suderinami į vieningą visumą.

,,Žvaigždėmis tapti nebūtina. Svarbu suvokti, kad, jei jau eini į sceną, privalai būti estetiškas, patrauklus, o ne šiaip joje pasirodyti. Be to, noriu, kad vaikai tiesiog džiaugtųsi vaikyste“, - sakė V. Kalvaitienė.

Jau kelias vasaras „Šypsenos“ vaikai drauge kur nors keliauja: dalyvavo festivalyje Ispanijoje, aplankė Vokietijos pramogų parkus, apžiūrėjo Italijos įžymybes, romantiškąjį Paryžių, džiaugėsi linksmybių sala – Disneilendu.

Vilija Mockuvienė

laikraštis „Kėdainių mugė”

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: