Dar kartą dėl būtinybės deklaruoti sugrįžimą į Lietuvą

2011-09-21 | Skiltis: Visuomenė

Asmenys, deklaravę gyvenamosios vietos pakeitimą išvykdami iš Lietuvos, grįžę gyventi į gimtinę turi padaryti tai dar kartą. Deklaruoti gyvenamąją vietą tėvynėje svarbu visiems norintiems apsidrausti privalomuoju sveikatos draudimu ir gauti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokamas įvairias sveikatos priežiūros paslaugas.

Privalomuoju sveikatos draudimu draudžiami tik nuolat Lietuvoje gyvenantys Lietuvos Respublikos piliečiai. Tai reiškia, kad prievolė mokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokas ir teisė būti apdraustam siejama su nuolatine gyvenamąja vieta. Deklaruoti gyvenamąją vietą galima internetu (galintiems saugiai prisijungti prie Elektroninių valdžios vartų www.epaslaugos.lt – viešųjų e. paslaugų sistemos) arba seniūnijoje, aptarnaujančioje tą savivaldybės teritorijos dalį, kurioje gyvenate. Pabrėžiame, kad Sveikatos draudimo įstatymas įtvirtina prievolę visiems nuolatiniams Lietuvos Respublikos gyventojams mokėti privalomojo draudimo įmokas.

Išsamiau apie tai Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos visuomenę informavo dar šių metų gegužės 27 d. (minėta informacija pavadinimu „Gyvenamosios vietos deklaravimas susijęs su privalomuoju sveikatos draudimu“ skelbiama interneto svetainėje www.vlk.lt).

SAM informacija

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: