Kovai prieš alkoholį – girtumo akiniai

2011-09-21 | Skiltis: Krašto naujienos

Šįmet rajone jau sulaikyta per 190 neblaivių arba nuo kitokių kvaišalų apsvaigusių transporto priemonių vairuotojų. Tendencija verčia sunerimti – mat pernai per tą patį laiką buvo įkliuvę 163 apsvaigę vairuotojai.

Paskaita – ir vienam klausytojui

Neblaivius vairuotojus bandoma drausminti įvairiai – skiriamos piniginės baudos, atimami jų vairavimo teisę suteikiantys pažymėjimai, vairuotojai verčiama išklausyti keturių akademinių valandų paskaitų ciklą apie alkoholio žalą.

Licenzijas, leidžiančias skaityti paskaitas apie alkoholio žalą, mūsų rajone turi dvi įstaigos – Pirminės sveikatos priežiūros centras ir Kėdainių visuomenes sveikatos biuras. Visuomenės sveikatos biure tokios paskaitos skaitomos kiekvieną antradienį, nuo devintos valandos ryto. Klausytojai iš anksto neregistruojami – tereikia ateiti nustatytu laiku ir sumokėti 85 litus. Paskaita skaitoma net tada, jei atsiranda vos vienas klientas.

Jauniausiam – 21, vyriausiam – 71 metai

,,Paskaitų programoje – teorinė dalis ir praktinės užduotys. Per užsiėmimus testais, specialiais klausimynais siekiama išsiaiškinti žmogaus priklausomybės nuo alkoholio laipsnį. Klausytojams rodomi filmai, kita vaizdinė medžiaga, naudojami vadinamieji girtumo akiniai, kuriuos užsidėjus, panašiai kaip neblaiviems sutrinka reakcija ir orientacija“, - pasakojo Visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė.

Be to, prasižengę vairuotojai mokomi, kaip suteikti pirmąją pagalbą, apsinuodijus alkoholiu, suteikiama informacija, kur galima gydytis priklausomybės.

Dažniausi tokių paskaitų klausytojai – vyrai nuo 30 iki 40 metų. Tačiau pasitaiko ir jaunesnių, ir vyresnių. Jauniausiam prasižengėliui tebuvo 21, o vyriausiam – 71 metai. Neblaivios moterys prie vairo sėda kur kas rečiau negu vyrai – sulaikoma vos viena kita.

Klausytojų mažėja

Visuomenės sveikatos biure mokymus apie alkoholio žalą 2009 metais lankė 61, pernai – 47, o per šių metų aštuonis mėnesius – jau tik 14 asmenų.

Neblaivių vairuotojų, kaip jau minėjome, per tą laiką didėjo, tačiau dalis jų paskaitų apie alkoholio žalą, matyt, klausė arba Pirminės sveikatos priežiūros centre, arba specialias licenzijas turinčiose kitų rajonų įstaigose.

Keliolika apsinuodija mirtinai

Alkoholis – rimta problema ne tik vairuotojams. Tarkime, Kėdainių rajone pernai užregistruotos 77 nenatūralios mirtys. Tarp patyrusiųjų tokią lemtį net 80 proc. buvo neblaivūs. Statistika taip pat byloja, kad rajone kasmet nuo 13 iki 15 žmonių alkoholiu apsinuodija mirtinai.

Renata Smirnova

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: