Vieną žymiausių mūšių primins pašto ženklas

2011-09-21 | Skiltis: Įvairenybių palėpė

Šiemet minint 775-ąsias Saulės mūšio metines Lietuvos paštas į apyvartą išleis naują pašto ženklą. Šį šeštadienį, rugsėjo 17 dieną, pasirodys pašto ženklas „Saulės mūšiui – 775 metai“.

Naujajame pašto ženkle vaizduojama mūšio scena. Ženklą kūrė dailininkas Artūras Slapšys. Pašto ženklo nominalinė vertė – 2,45 Lt, išleidžiamas 100 tūkst. tiražu.

Kartu su pašto ženklu bus išleistas ir pirmos dienos vokas bei suvenyrinis lapas. Šeštadienį pašto korespondencija, apmokama naujuoju pašto ženklu, Šiaulių centriniame pašte bus antspauduojama pirmosios dienos datos spaudu.

1236 m. popiežius Grigalius IX paskelbė pirmąjį kryžiaus žygį prieš lietuvius. Taip 1236 m. rugsėjo 22 d. prie Mūšos įvyko svarbiausios to laikotarpio lietuvių ir žemaičių kautynės su kalavijuočių ordinu – Saulės mūšis. Tikrasis kalavijuočių ordino tikslas buvo žemių užkariavimas. Krikščionybės įtvirtinimas Pabaltijyje buvo tik priežastis šiam mūšiui.

Karo kelyje Mežuotnė–Pamūšis–Šiauliai baltų kariai įrodė etninių genčių vienybę ir taip įtvirtino Lietuvą Europos žemėlapyje. Saulės mūšio sėkmę lėmė šiaurės ir vakarų žemaičių vienybė bei savitarpio pagalba.

Lietuvai šio mūšio reikšmė didžiulė. Ji atrėmė milžinišką kryžiaus žygį ir toliau galėjo egzistuoti kaip valstybė. Nuo šio mūšio skaičiuojamas ir Šiaulių miesto atsiradimas.

Tai jau dvidešimt šeštas pašto ženklas, išleistas šiemet. Per metus Lietuvos paštas vidutiniškai išleidžia 25–30 pašto ženklų. Lietuvos paštas taip pat teikia pasiuntinių, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

Sumin.lt

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: