Norintiems savanoriauti – speciali programa socialiniame tinkle „Facebook“

2011-11-28 | Skiltis: Visuomenė

Nuo šiol visi, norintys užsiimti savanoriška veikla, tačiau nežinantys, nuo ko turėtų pradėti, gali pasinaudoti socialiniame tinkle „Facebook“ esančia specialia programa „e-Savanoris“. Jos sukūrimą inicijavo Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, įgyvendinanti jaunimui skirtą savanorystės skatinimo kampaniją internete.

„Siekėme, kad ši programa būtų naudinga tiek norintiems savanoriauti, tiek ieškantiems savanorių. Pagrindinis jos tikslas – padėti potencialiai savanoryste susidomėjusiems žmonėms ir savanorius vienijančioms organizacijoms užmegzti ryšius“, - teigia Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Spaudos ir informacijos skyriaus vadovas Giedrius Sudikas.

Elektroninio gido „e-Savanoris“ naudotojai, atsakę į testo klausimus, gali sužinoti, kuri savanorystės sritis jiems yra tinkamiausia. Testas parengtas remiantis Neringos Kurapkaitienės ir Monikos Kėžaitės-Jakniūnienės knyga „Tavo savanorystės kelrodis “.

Jau žinantys, kuri savanorystės sritis domina, tačiau neapsisprendžiantys dėl konkrečios organizacijos, gali pasinaudoti programoje esančia duomenų baze. Joje iš sąrašo pasirinkus dominančias organizacijas ir suvedus savo kontaktinius duomenis galima tiesiogiai susisiekti su savanorių ieškančiomis organizacijomis. Organizacijas galima rinktis iš šių veiklos sričių: socialinė, švietimo, politinė, gyvūnų globos, ekologinė, kultūrinė, sporto bei bendroji. Gavusios informaciją apie savanoryste susidomėjusius asmenis, organizacijos pačios su jais susisieks, kai bus reikalinga savanorių pagalba.

Įgyvendindama savanorystės skatinimo kampaniją internete, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje jau treti metai iš eilės taip pat organizuoja jaunimui skirtą trumpametražių filmukų kūrimo konkursą. Šių metų tema – „Nemarinuok laiko – savanoriauk!“. Geriausių filmukų autoriai bus apdovanoti prizais, o įdomiausių filmukų peržiūra vyks gruodžio mėn. pradžioje „Skalvijos“ kino teatre. Speciali nominacija šį kartą įsteigta savanorystės organizacijoms, kurios kviečiamos kurti savo savanorystės veiklos sritį pristatančius ir jų veikloje dalyvauti skatinančius filmukus.

„Facebook“ programa „e-Savanoris“:

https://apps.facebook.com/esavanoris/

Daugiau informacijos apie savanorystės kampaniją internete:

http://ec.europa.eu/lietuva/news_hp/news/nemarinuok_laiko_savanoriauk_lt.htm

Europa.eu

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: