Premjeras nepritaria lengvatiniam PVM spaudai

2011-12-30 | Skiltis: Žiniasklaida

Premjeras Andrius Kubilius teigia nepritariąs siūlymui įteisinti lengvatinį 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą spaudai. Šį klausimą Seimas yra nukėlęs ateinančių metų pavasariui.

Seimas dėl lengvatinio 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifo spaudai spręs pavasarį, bet ministras pirmininkas Andrius Kubilius šiuo klausimu aiškią nuomonę turi jau dabar. Jis teigia nepritariantis lengvatiniam mokesčiui.

Kalbėdamas LTV laidoje „Teisė žinoti“ A. Kubilius teigė, kad vienas iš konservatorių rinkimų programos punktų buvo PVM lengvatų naikinimas, nes biudžeto surenkamos pajamos iš šio mokesčio buvo smukusios.

Anot politiko, matant smulkiosios - rajonų, regionų - žiniasklaidos problemas, stengtasi jai padėti: skirta papildomų lėšų specialiajam fondui, priimti Pašto įstatymo pakeitimai, nustatantys valstybės paramą periodiniams leidiniams pristatyti kaimo vietovėse. Tuo tarpu stambesnė žiniasklaida, anot A. Kubiliaus, konkuruodama, siekdama geros kokybės ir populiarumo tarp skaitytojų turi konkuruoti ir galvoti apie tai, kad jai konkurencija ateina ir iš interneto, kitų naujų komunikacijos priemonių. „Šioje vietoje ne PVM kokios nors lengvatos yra problemos sprendimas”, - teigė premjeras.

Paskutinę rudens sesijos dieną į darbotvarkę buvo įrašytas Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimo projektas, tačiau svarstyti jo nebuvo galima, nes nuo svarstymo komitete iki svarstymo plenariniame posėdyje turi praeiti Statute numatytas laikas.

Informacinės visuomenės plėtros komitetas penktadienį pritarė siūlymui nustatyti lengvatinį 9 proc. PVM tarifą laikraščiams, žurnalams ir kitiems periodiniams leidiniams, išskyrus erotinio ir smurtinio pobūdžio leidinius, kuriuos tokiais pripažino teisės aktų įgaliota institucija.

Prezidentė D. Grybauskaitė yra pasiūliusi PVM įstatymo pataisą, kuria siūloma periodiniams spaudos leidiniams numatyti 9 procentų PVM tarifą. Dar rugsėjį pasiūlymą taikyti lengvatą periodinei spaudai buvo pateikę ir socialdemokratai.

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: