Ignas Grinevičius – jaunasis politikas

2012-01-09 | Skiltis: Krašto žmonės

„Atžalyno“ gimnazijos vienuoliktokas Ignas GRINEVIČIUS 2011 metais buvo išrinktas Rajono mokinių tarybos pirmininku, kandidatavo į Lietuvos mokinių  parlamentą ir per plauką ten nepateko, dalyvavo tarptautinėje konferencijoje Estijoje, kalėdinėje gerumo akcijoje lankė vienišus senjorus, dalyvavo moksleivių akademijos ,,Civitas“ ir kitoje visuomeniškoje veikloje. Nors jis to ir nepripažįsta, jį drąsiai galime vadinti šiandienos moksleivio pavyzdžiu.

Politika – per kompiuterinius žaidimus

Skamba juokingai, tačiau galime teigti, kad tai, ką šiandien turi Ignas, jis pasiekė kompiuterinių žaidimų dėka. Vaikinas pasakojo, kad prieš kelerius metus žaidė kompiuterinį žaidimą ,,Republic“ (,,Respublika“) ir pamažu iš tikrųjų susidomėjo valstybės valdymu, pradėjo sekti įvairius vykstančius įvykius, domėtis politiniu gyvenimu valstybėje ir mieste.

Tiesiai į pirmininkus

Iš rugsėjo mėnesį vykusių rinkimų į Rajono mokinių tarybos (RMT) valdybą ir pirmininkus nesunku suprasti – Ignas ratais nesuka, eina tiesiai prie reikalo. Vos tik 2011 metų pavasarį pravėręs tarybos duris, jis jau rugsėjį sėdo į valdančiojo kėdę. Lyginti savęs su buvusiais pirmininkais I. Grinevičius negali, kaip negali mokytis ir iš jų klaidų, mat jam tik labai trumpai teko pabūti Miglės Špečkauskaitės valdomoje taryboje ir netrukus jis jau pats perėmė estafetę. Tarp kitko, į RMT gretas jį ir paskatino eiti buvusi pirmininkė, dabartinė abiturientė Miglė.

Dar rugsėjo mėnesį ,,Kėdainių garsui“ paklausus Igno, jo nuomonės, kodėl jis buvo išrinktas į RMT pirmininkus, šis pirmiausia atsakė, kad greičiausiai dėl to, jog jis buvo vienintelis savanoris kandidatas bei rinkėjams patiko jo prisistatymas, išsakytos mintys.

Kartu su Rajono mokinių taryba Ignas neseniai pratęsė 2010-2011 metų tarybos pradėtą tradiciją – kalėdinį vienišų senjorų, mokytojų lankymą, ir tikisi, kad šią akciją tęs ir ateities tarybos kartos. Taip pat I. Grinevičius jau mąsto apie kitas artėjančias dienas, tokias kaip Vasario 16, Sausio 13, Kovo 11 ir tai, ką būtų galima padaryti šių datų paminėjimo proga.

Ties viena veikla neapsistoja

Vien Rajono mokinių tarybos veikla I. Grinevičius neapsiriboja. Jis priklauso ir ,,Atžalyno“ gimnazijos mokinių demokratinei asociacijai, mokyklos tarybai, kaip pats sako, dalyvauja visoje įmanomoje veikloje.

Mokslo metų pradžioje kartu su moksleivių akademija ,,Civitas“ vaikinas buvo susitikime su Dariumi Kuoliu ir diskutavo apie tai, ką praeities herojai gali pasakyti šiandien. Taip pat akademija jau rinko, kokius Lietuvos visuomenės veikėjus norėtų matyti ateinančiuose susitikimuose. Į jų norimų lektorių sąrašą įėjo L. Donskis, K. Girnius ir kiti. Taip pat dar neprasidėjus mokslo metams, vasarą, istorijos mokytojos paskatintas Ignas jau dalyvavo tarptautinėje konferencijoje Estijoje ,,COOL bricks“ apie klimato kaitą, atšilimą, energijos taupymą ir panašius reiškinius. Ten jis pristatė taršos situaciją Kėdainiuose.

Be to, kad Ignas aktyviai dalyvauja visuomeniškoje veikloje, jis neapleidžia ir mokyklos. Nors, kaip pats sako, per dieną namie mokosi gal 20 minučių – tol, kol paruošia pamokas, jo vidurkis 11 klasėje – 9,92 balo. Vaikinas mokykloje pasirinkęs socialinį profilį – istoriją, matematiką, lietuvių, anglų kalbas A lygiu. Nepaisant to, kad moksleivis puikiai mokosi, jis dar nėra apsisprendęs dėl savo ateities. Kol kas jis dar nežino, ką norėtų studijuoti ar dirbti.

,,Nenoriu būti nei vadybininku, nei inžinieriumi. Noriu studijuoti kažkokį įdomų dalyką, kurį nedaug kas studijuoja“, – kalbėjo vaikinas.

Dar ir krepšinis

Jau atrodo, kad daugiau užimtas Ignas ir nebegalėtų būti, tačiau vaikinas tikina, kad laisvu metu jis, kaip ir daugelis lietuvių, mėgsta pažaisti ir pažiūrėti krepšinį, dažnai nuvažiuoja į ,,Žalgirio“ areną palaikyti Kauno ,,Žalgirio“ komandos, kaip pats sako, kartais ir su Kėdainių „Triobet“ fanais parėkauja, taip pat nepraleido progos už Lietuvą pasirgti krepšinio čempionate.

– Kaip įsivaizduoji save po 10 metų? – paklausėme Igno.

– Tuo metu man bus 26 metai. Tikiuosi, būsiu sėkmingai baigęs universitetą, gal jau turėsiu šeimą… Gal būsiu Seime, o gal ir ne, iš tikrųjų labai sunku pasakyti. Dar nežinau.

– Gal ateityje tave domintų ir aukštesnis, pavyzdžiui, prezidento postas?

– Jei jau taip, tai man priimtinesnė būtų ne Lietuvos prezidento, bet premjero kėdė. Manau, kad prezidentas turi mažiau realios įtakos, sprendimų galios nei premjeras. Prezidentas tai daugiau šalies veidas, diplomatinių santykių vykdytojas, o premjeras, nors ir mažiau matomas, priima daugiau sprendimų, susijusių su valstybės valdymu.

Patenkintas Kėdainių jaunimu

Ignas Grinevičius mano, kad Kėdainių jaunimas yra pakankamai aktyvus ir geras. Pastebi, kad kaip tokiame nedideliame miestelyje, yra gana daug jaunimo organizacijų, asociacijų, jaunimas vykdo įvairią veiklą, organizuoja renginius. Jis sako, kad būtų smagu, jog ir visos Lietuvos jaunimas neapsiribotų kompiuteriu, tačiau dar aktyviau dalyvautų visuomeniškoje veikloje.

I. Grinevičius nemano, kad šiuo metu galėtų būti kažką daugiau pasiekęs, bet apgailestauja, kad vis dėlto jam pritrūko vieno balso, kad patektų į Lietuvos mokinių parlamentą. Tačiau vykdyti veiklos jis nenustoja ir galbūt kada nors bus Lietuvos premjeras ar kitas „aukštas“ žmogus.

Agnė Dovydaitytė

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: