Laikino apgyvendinimo paslaugos kambariai – išeitis per didelius šalčius

2012-02-06 | Skiltis: Krašto naujienos

Asocialūs ir alkoholį vartojantys žmonės yra būtent tie, kurie dažniausiai nušąla per tokius didelius šalčius. Kėdainiečiai, neturintys kur prisiglausti, priimami į Kėdainių bendruomenės socialinio centro laikino apgyvendinimo paslaugos kambarius (vadinamuosius nakvynės namus), esančius Šėtos g. 91 (tel. 68305, 50497). Tad jei pastebite asmenis, kurie, matyti, kad neturi kur dėtis per šalčius, nurodykite jiems, kur galėtų kreiptis.

Nors šie kambariai jau perpildyti (iš viso čia yra 32 vietos), bet vietos bent jau ant žemės permiegoti, atsiras. Darbuotojos pasiūlys ir arbatos, ir bandelę, ir sriubos (tai gali padaryti „Maisto banko“, ūkininkų ir kitų gerų žmonių dėka). Socialinės darbuotojos, kurios teikia paslaugas socialinės rizikos šeimoms, dažnai vaikšto po miestą ir, pamačiusios varguolį, prieina, paaiškina, kur šis galėtų kreiptis. Kol kas šiemet nei vienas kėdainietis nesušalo mirtinai gatvėje, nei vienas nušalęs nebuvo patekęs ir į šiuos laikino apgyvendinimo namus. Tačiau pranešta, kad praėjusią savaitę į ligoninę greitosios pagalbos automobiliu buvo atgabentas vienas sušalęs neblaivus ir socialiai neapdraustas vidutinio amžiaus vyras, kurį medikai rado gulintį lauke. Vyriškis nušalo nestipriai ir dabar gydosi. Savaitgalį į ligoninės priimamąjį dėl nedidelio nušalimo kreipėsi taip pat socialiai nedrausta moteris. Beje, jei būna taip, kad naktį į ligoninę atvežamas žmogus, jam suteikiama pagalba, o jis neturi kur eiti, ryte ligoninės soc. darbuotojai susiskambina su savivaldybės Socialinės paramos skyriumi ir kartu sprendžia tokio žmogaus problemą.

Kėdainių rajono savivaldybės meras R. Diliūnas apsilankė Kėdainių bendruomenės socialinio centre, apžiūrėjo laikino apgyvendinimo paslaugos kambarius, pasidomėjo, su kokiomis pagrindinėmis problemomis susiduria šių vadinamųjų nakvynės namų darbuotojos bei centro vadovė R. Kaupienė.

„Problemų daug, bet visos anksčiau ar vėliau, greičiau ar lėčiau visgi išsprendžiamos. Laikomės gana neblogai. Tik labai trūksta dar vienos darbuotojos, kuri galėtų aptarnauti tuos žmones, kuriems paslaugos teikiamos namuose. Ypač sunku, kai reikia kokią darbuotoją išleisti atostogų. Reiktų mums dar vieno etato. O dėl šių laikino apgyvendinimo paslaugos kambarių didelių problemų neturime. Neseniai darytas remontas, pas mus šilta, šiaip taip sutalpiname atėjusius prisiglausti. Kai kurie varguoliai čia užsuka tik pernakvoti, kai kurie gyvena pusmetį ir net ilgiau. Jei nėra žmogui kur pasidėti, jis labai silpnas, mes į gatvę nevarome“, – kalbėjo centro vadovė R. Kaupienė.

Laikino apgyvendinimo paslaugos kambarių soc. darbuotojos nustebino savo giedrumu: paklaustos, kaip pavyksta susitvarkyti su varguoliais, atsakė, kad nekyla didelių bėdų, nes šiuose namuose prisiglaudę žmonės supranta, kad turi elgtis tinkamai. „Dabar čia jų namai, tad patys ir valgyti pasidaro, ir kambarius susitvarko, ir nekyla čia jokių didelių barnių, o juolab muštynių. Į mus, darbuotojas, jie žiūri vos ne kaip į gimines, nes mes jais juk rūpinamės. Girtų nepriimame, tačiau per tokius didelius šalčius darėme nuolaidų: priimdavome ir išgėrusius, ir be dokumentų, tik tokiu atveju juos apnakvindiname atskiroje patalpoje, o kitą dieną siunčiame pasitikrinti sveikatą,“ – pasakojo soc. darbuotojos Rima Titiškė, Aistė Timofejevaitė, Irmina Garbaliauskaitė.

Kėdainių bendruomenės socialinis centras yra biudžetinė įstaiga, finansuojama iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto. Centro veiklos tikslas – teikti socialinę, reabilitacinę, kultūrinę, švietėjišką, informacinę pagalbą bei paslaugas neįgaliesiems ir socialiai remtiniems asmenims bei socialinės rizikos šeimoms bei asmenims. Be kitų svarbių atliekamų funkcijų ir darbų, centras laikinai apgyvendina asmenis, grįžusius iš įkalinimo, socialinės ir psichologinės reabilitacijos įstaigų, neturintiems nuolatinės gyvenamosios vietos ar laikinai negalintiems ja naudotis, padeda jiems išspręsti jų socialines problemas.

Bendruomenės pagrindą sudaro trijų socialinių grupių žmonės: pirmiausia – neįgalieji, antra grupė – asocialios šeimos, alkoholikai, narkomanai, trečioje – senatvės pensininkai, pagyvenę žmonės. Tad darbo apimtys yra labai didelės, atsakomybės ir veiklos – labai daug.

Kėdainių r. savivaldybės informacija

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: