Specialūs kompostavimo konteineriai - jau Kėdainiuose

2012-03-27 | Skiltis: Krašto naujienos

Kėdainių rajono savivaldybės pastate, vos tik įėjus, pastatytas žaliųjų atliekų kompostavimo konteineris. Aplinkosaugos ir civilinės saugos skyriaus vyr. specialistė Jovita Gražulevičienė informavo, kad tokių konteinerių kėdainiečiai gavo net 5 000 vnt. ir jie duodami nemokai. Norintieji įsigyti gali kreiptis į UAB „Skongalis“ (Josvainių g. 75).

Su savimi reikia turėti asmens ir gyvenamosios valdos nuosavybės dokumentą sudaryti konteinerio panaudos sutartį. Siekiant sukurti efektyvesnę komunalinių atliekų tvarkymo sistemą VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centras (Kauno RATC) įgyvendina projektą „Kauno regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“. Vienas iš šio projekto uždavinių – skatinti individualių gyvenamųjų namų savininkus kompostuoti namuose susidarančias biologiškai skaidžias atliekas. Kompostas – vertinga organinė trąša sodui ir daržui.

Rūšiuokime atliekas, nekraukime kompostuojamų atliekų į bendrus komunalinių atliekų konteinerius. Be to, kompostuojant namuose, sumažės bendras komunalinių atliekų kiekis, todėl už mažesnį išvežamą atliekų kiekį reikės mokėti mažiau atliekų tvarkytojams.

Aplinkosaugos ir civilinės saugos skyriaus vyr. specialistė J. Gražulevičienė taip pat dar kartą primena, kad daugiabučių namų gyventojų patogumui statomi konteineriai žaliosioms ir buto remonto atliekoms atskirai dėti. Jie pastatyti Kęstučio g. ties 9-u namu, ties P. Lukšio 2-u namu, Josvainių g. ties 41-u namu, Respublikos g. ties 42-u namu, Šėtos g. ties 91-u namu ir Vilainiuose ties Melioratorių g. 28 namu. Ant konteinerių yra užrašai, nurodantys, kuris kam skiriamas: ŽALIOMS ir STATYBINĖS.

Konteineriai suteiks daugiau galimybių daugiabučių namų gyventojams atskirti tvarkomos aplinkos, gėlynų priežiūros, gyvatvorės atliekas, žolę, šakas bei kitokias biodegraduojančias atliekas ir buto remonto atliekas. Tokių atliekų negalima krauti į bendruosius komunalinių atliekų konteinerius ar sumesti šalia jų.

Statybos, remonto, griovimo atliekas vežkite į atliekų priėmimo aikštelę – priims nemokamai. Galite prašyti statybos bei griovimo atliekoms konteinerių. Už šias paslaugas atliekų turėtojas moka pagal atskirą susitarimą su atliekų tvarkytoju.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Aplinkosaugos ir civilinės saugos skyrius įspėja, kad kompostuojamos, statybos, remonto ir griovimo atliekos nebus renkamos. Seniūnijos įpareigotos griežtai kontroliuoti atliekų tvarkymą.

Bus taikomos sankcijos už Atliekų tvarkymo taisyklių nesilaikymą.

Būkime sąmoningi ir draugiški aplinkai!

Parengė Rūta Švedienė, Kėdainių rajono savivaldybės vyr. specialistė

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: