Praeivius stulbino pirmoji „flashmobo“ akcija

2012-03-30 | Skiltis: Krašto naujienos

Būrelis jaunimo kelias minutes tarsi sustingę žiūri į rankose laikomus veidrodėlius, tada subėga į ratelį, garsiai sušunka „Prieš rasizmą!“ ir išsiskirsto savais keliais. Tokį nuostabą keliantį vaizdelį buvo galima matyti pačiame Kėdainių centre, prie SEB banko. Panašios akcijos, beje, vyko ir kai kuriuose kituose Lietuvos miestuose – mat buvo minima tarptautinė diena prieš rasizmą.

Iš anksto žino tik dalyviai

Ši akcija turi ir savą pavadinimą – „flashmobas“. Išsireiškus lietuviškai, tai – renginys, kurio dalyviai sutartu laiku vieningai atlieka neįprastą išsiskiriantį judesį ir tuoj pat, per kelias sekundes, išsiskirto.

„Flashmobo“ akcijose gali dalyvauti kiekvienas – svarbu laikytis tam tikrų taisyklių. Iš anksto apie „flashmobą“ žino tik nutarusieji jame dalyvauti, tad nesunku suvokti, kokią nuostabą šis renginys kelia atsitiktiniams praeiviams. ,,Flashmobą“ prie SEB banko surengė jaunųjų liberalcentristų aljanso Kėdainių skyrius. Akciją palaikė ir kelių kitų nevyriausybinių organizacijų atstovai. Iš viso pirmajame Kėdainių ,,flashmobe“ dalyvavo apie trisdešimt jaunuolių. Lietuvoje pirmasis ,,flashmobas“ buvo surengtas 2003 metais. Atsakomybę už jas prisiima Nacionalinis socialinės integracijos institutas.

Diskriminuojami ir jauni, ir seni

Praėjusią savaitę Kėdainių jaunimas vykdė ir daugiau akcijų – Švietimo pagalbos tarnyboje jaunimo nevyriausybinių organizacijų atstovai diskutavo apie diskriminaciją. ,,Klausiate ar ši tema mūsuose aktuali? Žinoma! Po Kėdainius platinta speciali anketa parodė, kad jaunimas dažnai diskriminuojamas dėl patirties stokos, vyresnieji – dėl nepaslankumo, senų įpročių, neišvengiama vertinimų ir dėl tautybės, išvaizdos“, - patikino diskusiją padėjęs organizuoti Titas Linevas.

Renata Smirnova

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: