Nusikaltėliams – rojus

2012-05-07 | Skiltis: Krašto naujienos

Kėdainių rajone auga nusikalstamumas: policijai trūksta ne tik darbuotojų, bet ir pinigų degalams. Kėdainių rajone nusikalstamumas auga neženkliai, o policininkai neturi pakankamai pinigų degalams, kad galėtų vykti į kiekvieną iškvietimą.

Šeimose – smurto protrūkis

Praėjusių metų gruodžio 15-ąją įsigaliojusio apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas sąlygojo pokyčių ne tik šeimų gyvenimuose, bet ir policijos darbe ir statistikos suvestinėse. Nuo to laiko užregistruota žymiai daugiau nesunkių sveikatos sutrikdymų – šiemet net 22, kai pernai tebuvo 2. 18 iš užregistruotų sutrikdymų įvyko smurto šeimose metu.

Per kiek daugiau nei keturis įstatymo galiojimo mėnesius įregistruoti net 43 smurto artimoje aplinkoje atvejai. Kentėjo ir moterys, ir vaikai, ir tėvai. Nedažnai, tačiau būta ir moterų smurtą patyrusių vyrų atvejų. 9 atvejais rastas taikus sprendimas – šeimos susitaikė. 6 atvejais tyrimai nutraukti neradus nusikalstamos veikos požymių – moterys vis dar keičia parodymus.

Padaugėjo darbo

„Dėl padažnėjusių smurto šeimoje atvejų, kai įsigaliojo minėtasis įstatymas, teko du pareigūnus atitraukti nuo jų tiesioginio darbo ir pavesti jiems vykdyti kitas užduotis – dabar per dvi paras tyrėjas kreipiasi į teismą, kad būtų iškeldintas smurtautojas. Iškraustymas taip pat pavestas pareigūnams, o ne anstoliams. Taip pat palaikomas kontaktas su smurto auka, aiškinamasi, ar smurtautojas nebando susisiekti, negrasina, nebando atkurti ryšių, kurie yra uždrausti”, – pasakojo D. Dobilas.

Ištyrė daugiau

Nors policiją smaugia nepritekliai, ji dirba dar geriau tirdama nusikaltimus. Iš užregistruotų veikų šioemet jau ištirta 50,6, o pernai tą patį ketvirtį – 46,7 procentai. Tačiau šiems skaičiams įtakos taip pat turi apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas.

Mažiau nusikalsta nepilnamečiai, daugiau – girti

Šviesesnė tendencija – mažiau nusikalstamų veikų padaro nepilnamečiai. Šiemet 14, o pernai tuo pačiu metu buvo užregistruoti 26 nepilnamečių įvykdytos nusikaltimos veikos atvejai. Taip pat mažiau nusikaltimų įvykdė asmenų grupės – pernai buvo 27 atvejai, o šiemet 19.

Kita tendencija – daugiau nusikalstamų veikų padarė neblaivūs asmenys. Tam, pasak D. Dobilo, taip pat turėjo įtakos naujojo įstatymo įsigaliojimas, mat smurtą šeimose itin dažnai lydi alkoholis.

Gatvėse saugiau?

Pasikeitė ir nusikalstamos veikos viešose vietose statistika – šiemet užregistruoti 23 atvejai, kai pernai tuo pačiu metu buvo net 42. Iš šio skaičiaus gatvėse įvykdyti 8, o ankstesniais metais net 15 nusikaltimų. Galima daryti prielaidą, kad gatvėse saugiau?

Kelių ereliai dar skraido

Nors šiemet eismo įvykių užregistruota daugiau, juose nukentėjusiųjų – mažiau. Ankstesniais metais įvykusios avarijos buvo skausmingesnės. Žuvusiųjų skaičius išliko toks pats – 2. Nepaisant prevencinių, socialinių projektų pasirinkusių sėsti už vairo esant neblaiviems skaičius ne tik nesumažėjo, bet ir išaugo. Pernai metais už vairo sėdo 47, o šiemet 60 asmenų. Lygiai taip pat vairuotojų nepaveikė ir raginimai segtis saugos diržus – šiemet nubausti 104 asmenys, o pernai per tą patį laikotarpį 67. Džiugu tai, kad 17 proc. mažiau sulaikyta greitį viršijusių vairuotojų.

Patiklumui ribų nėra

Nereaguojama ne tik į su eismu susijusią prevenciją. Nepaisant garsiai nuskambančių pavyzdžių, telefoniniai sukčiai gali tęsti savo veiklą drąsiai. Sukčiavimų atvejai vis dar pasiteisina. Šį ketvirtį tokių atvejų skaičius netgi išaugo. Pernai per pirmąjį metų ketvirtį įregistruoti 5, o šiemet – 14 melagingų skambučių.

8 narkotikų atvejai

Kėdainių rajone šiais metais išaugo sunkių ir labai sunkių nusikaltimų skaičius. Nusikaltimai susiję su narkotikais priskiriami prie šių, o būtent jų šį ketvirtį užregistruoti net 8. Kiti du, priskiriami šiai kategorijai, buvo vagystės, kai pavogto turto vertė didesnė nei 32 tūkst. litų. Taip pat labai išaugo ne tik sunkių, bet ir nesunkių nusikaltimų – nežymių sveikatos sutrikdymų. Anksčiau buvusius 2 atvejus, šį ketvirtį pakeitė 22.

Laisvi etatai

Kėdainų rajono policijos komisariate trūksta pirminės grandies specialistų. Policijoje dirbantys asmenys, išdirbę 20 metų, išeina į pensiją, o naujų specialistų neateina. Šiuo metu tėra vienas policijos mokyklą baigęs ir į policiją įsidarbinęs absolventas.

Nebelicenzijuos

Be kitų naujovių, nuo rugsėjo Kėdainių policijos komisariatas nebelicenzijuos ginklų registravimo ir nebeskirs kitų licenzijų. Šių reikės vykti į Kauno policijos komisariatą.

Lina Fiodorova

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: