Pinigų medis neatsispyrė šeimininkės pastangoms – išskleidė originalų žiedą

2012-05-31 | Skiltis: Gamta

„Gavusi dovanų vadinamąjį pinigų medį, ėmiau domėtis, ar jis žydi. Visi pažįstami atsakydavo neigiami. O aš vis vyliausi, kad manajam bus kitaip. Ir po ketverių metų svajonė išsipildė”, - šypsodamasi pasakojo kėdainietė Marytė Tvarijonienė.

Tarp pažįstamų ši kėdainietė tituluojama kaip turinti ,,gerą ranką”, kurios prisilietimas padeda dauginti gėles ir kitokius augalus.

„Draugės dažnai prašo, kad padėčiau gėles persodinti: esą tada jos geriau auga”, - vis šypsojosi Marytė. Viešai apie svajonę pražydinti pinigų medį ji nekalbėdavo, o kartais net pasišaipydavo: ,,Kokia čia gėlė, jei nežydi.” Tačiau patylomis studijuodavo literatūrą ir stengdavosi daryti viską, kad pinigų medelis pražystų.

,,Ėmė leisti keistą lapą”

 Pirmuosius požymius, kad pinigų medis rengiasi žydėti, Marytė pastebėjo prieš porą savaičių.

 ,,Gėlė pradėjo leisti lyg ir naują lapą, tačiau jis buvo plonesnis ir kreivesnis už įprastus. Netrukus pradėjau įtarti, kad tai – ne lapas, o gana netradicinis ir neįprastas, murzinai baltą nedidelį pirštą primenantis žiedas. Negaliu pasigirti, kad gyvenime patyriau didelių džiaugsmų. Gal todėl itin džiugu dėl nedidelių, tokių kaip ši, sėkmių”, - vis šypsojosi M. Tvarijonienė.

Trąšų – tik per aktyvią vegetaciją

Viena iš M. Tvarijonienės pinigų medžio priežiūros paslapčių: ,,Jį, beje, kaip ir kitas savo gėles mylėjau, bet nelepinau.” Ilgą laiką pinigų medis buvo laikomas ant grindų kambario kampe. Tik pamačiusi, kad jis rengiasi žydėti, šeimininkė jį perkėlė ant palangės: ,,Pamaniau, palepinsiu.”

Vasaromis savo pinigų medį Marytė laistydavo gausiau, žiemomis – labai saikingai, tik kai vazono žemė visiškai išdžiūdavo. Saikingai savo pinigų medį šeimininkė ir tręšdavo – tik per aktyvią vegetaciją, kartą per mėnesį į vazono žemę įsmeigdavo parduotuvėje įsigytą specialią trąšų lazdelę lapinėmis gėlėms.

Gal pražydęs pinigų medis atnešė ir netikėtų turtų? M. Tvarijonienė šyptelėjo: ,,Tik tiek, kiek pati uždirbau.”

Tėvynė – Afrikos savanos

Botanikai pinigų medį vadina zamiokulku (lotyniškai – Zamioculcas zamiifolia). Specialioje literatūroje tikinama, kad pinigų medis puikiai dauginasi – nauji greitai išauga net iš nedidelio lapelio. Dar lengviau pinigų medį užsiauginti iš ūglių, kurie dažnai net ore leidžia šakneles. Iš pradžių tokį ūgliuką reikia kelias valandas padžiovinti, o jau pasodintą į vazono žemę – pridengti plėvele ar stiklinaite. Pridengtą augaliuką reikia reguliariai palaistyti ir vėdinti. Pinigų medžio Tėvynė – Afrikos savanos, tad sausą patalpų orą jis ištveria nesunkiai, nebijo nei centrinio šildymo, nei tiesioginių saulės spindulių.

Sausra – geriau už drėgmę

Pinigų medžiui tinkamiausia vieta – ant pietrytinių ar pietinių palangių. Vasaromis vazoną galima išnešti į balkoną. Kartkartėmis vazoną reikia apsukti – kitaip gėlė gali pernelyg pakrypti į vieną pusę ir nuvirsti. Tačiau tokiai nelaimei ištikus, neverta itin jaudintis – viskas pataisoma: tereikia pašalinti sužalotas šakeles, vėl pasodinti į vazoną, o stiebą pririšti prie specialiai įsmeigtų kuolelių.

Pinigų medis neperneša užsistovėjusio vandens – nuo jo ima pūti šaknys. Vadinasi, vazono dugne labai praverčia drenažas. Pravartu prisiminti, kad perdžiūvimo pasekmes pašalinti kur kas lengviau negu tas, kurias sukelia drėgmės perteklius. Pinigų medį persodinti reikia tik tada, kai vazonas tampa akivaizdžiai per mažas. Mišinys vazonui ruošiamas iš lengvos lapinės žemės su smėliu ir moliu.

Ką byloja legendos?

Iš lūpų į lūpas perduodamos legendos byloja, kad iš pinigų medžio sulaukti naudos daugiau šansų tada, kai jis užsiauginamas iš ne dovanoto, o iš paslapčia nusiskinto (išsireiškus be užuolankų – iš pasivogto) ūgliuko ar lapelio. Tikimybė praturtėti dar labiau padidėja tuomet, kai į vazoną ne tik pasodinamas pinigų medis, bet ir užkasama moneta. Naujųjų metų naktį monetomis arba į blizgančius popierėlius įvyniotais šokoladiniais pinigėliais pravartu papuošti ir visą pinigų medelį. Tiek tikrus, tiek šokoladinius pinigėlius prie šakelių rekomenduojama pririšti raudonais arba geltonais kaspinėliais.

Turtų, žinoma, sulauksią ne visi. Tačiau gerosios energijos pinigų medis nešykšti nė vienam.  Toji gera energija esą geriau stimuliuojama tada, kai pinigų medžio stiebas perrišamas raudonu kaspinėliu.

 

 

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: