Nemokamai maitins mažiau mokinių

2012-09-12 | Skiltis: Tema

Mokyklose šiais metais nemokamai maitinsis mažiau mokinių nei pernai. Valdiškos duonos prašytojų sumažėjo geru pusšimčiu. Ar tai reiškia jog žmonių gyvenimo lygis gerėja? O gal gyventojai tiesiog neskuba teikti prašymų dėl nemokamo maitinimo?

Sumažėjo bemaž pusšimčiu

Nors pareiškimai rajono savivaldybės bei seniūnijų socialiniuose skyriuose dėl nemokamo mokinių maitinimo priimami visus metus, tačiau jų antplūdis paprastai būna prieš naujuosius mokslo metus. Kaip informavo rajono savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė, rugpjūčio 31 d. duomenimis, nemokamas maitinimas buvo skirtas 2 tūkst. 550 rajono bendrojo lavinimo mokyklų ir priešmokyklinių įstaigų ugdymo moksleiviams. Tačiau šie skaičiai nepaskutiniai, kadangi mokinių tėvai dėl vaikų nemokamo maitinimo dar vis kreipiasi. Praėjusiais metais per visus mokslo metus nemokamai buvo maitinami 3 tūkst. 100 rajono moksleivių.

Maitina, jei pajamos neviršija 525 litų

,,Kam gali priklausyti nemokamas maitinimas, visi tai žino. Nuo praėjusių metų tvarka liko ta pati, nesikeitė ir dokumentų padavimo laikas bei sąlygos. Teisę į nemokamą maitinimą turi tie mokiniai – kurių šeimos pajamos nedidesnės nei 525 litų vienam šeimos nariui“, – sakė J. Blinstrubaitė.

Kėdainių miesto seniūnijos socialinio darbo vyresnioji specialistė Rasa Šamburkaitė sako, kad praktika rodo tai, jog nemokamai besimaitinančių mokinių skaičius išliks maždaug toks, koks yra dabar. Jis mažai pakinta ir per visus mokslo metus.

Pavyzdžiui, miesto seniūnijoje nemokamo maitinimo šiemet prašoma 416-kai mokinių, kai pernai per tą patį laikotarpį – 480-čiai.

Vieni išvyko į užsienį, kiti – dirbo

„Kad šiemet prašančiųjų nemokamo maitinimo yra mažiau, gali lemti tai, jog tėvai su visais vaikais išvyko gyventi į užsienį. Kitais atvejais tėvai, bent jau vasarą, buvo susiradę darbą ir dirbo viešuosius darbus, šiltnamiuose ar kur kitur, tad jų pajamos buvo didesnės nei įprastai. Jei jie dirbo sezoninius darbus, su prašymais skirti vaikams nemokamą maitinimą jie gali ateiti tik tuomet, kai jų pajamos sumažės“, – komentavo R. Šamburkaitė.

Šiems metams šalies mokinių socialinei paramai iš viso skirta 127,1 mln. litų, iš jų 100,1 mln. litų – moksleiviams nemokamai maitinti.

Asta Raicevičienė

 

 

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: