Nociūnų jaunimui motokrosas įdomiau už krepšinį

2012-09-17 | Skiltis: Krašto žmonės

„Matydamas, kaip be jokio užsiėmimo slampinėja nuobodžiaujantys mūsų vaikai, supratau, kad tiesiog privalu kažką daryti. Taip ir atsirado idėja sudominti juos šiuo sportu“, - žiūrėdamas į specialia trasa lekiančius motociklus, sakė nociūniškis Saulius Jonikas.

Rezultatas pranoko lūkesčius: S. Jonikas drauge su kolega Antanu Rutkausku motociklų sportu jau sudomino apie dvidešimt jaunų – nuo 11 iki 20 metų – nociūniškių. Atitinkamai tiek jaunų nociūniškių jau tuščiai neslampinėja gatvėmis – ne tik turi, ką veikti, bet ir šio to išmoksta.

 Savo krašto ambasadoriai

„Mudu patys dėl motociklų sporto tiesiog pamišę, tad ir jo populiarinimui jėgų negailime. Važinėjame senais rusiškais motociklais. Įperkame tik tuos, kurie gana prastos būklės. Iš pradžių juos remontuojame, tvarkome, o tada jau sukame į treniruočių ir varžybų trasas“, - pasakojo S. Jonikas.

Jaunieji Nociūnų motociklininkai jau žinomi ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinėse RETRO trasose.

„Su latviais sutariame puikiai, o lenkai kartais net neslepia nepasitenkinimo, kad dalyvaujame kai kuriose varžybose: esą per daug prizų išsivežame. Tačiau jie mielai atvyksta varžytis pas mus – Nociūnus netgi žino geriau negu Kėdainius. Esame tarsi savo krašto ambasadoriai“, - pasakojo S. Jonikas.

Sėkmingos nociūniškiams buvo ir besibaigiančio šių metų sezono varžybos: iš įvairių trasų jau spėta parsivežti dešimt apdovanojimų.

„Apetitas, kaip sakoma, gerėja bevalgant: pamatėme, kad sugebame gerai laimėti, tad ir stengiamės dar labiau. Mūsų jaunimas – pakankamai drausmingas, paklusnus, darbštus ir azartiškas. Į treniruotes jų varyti nereikia. Greičiau atvirkščiai – patys mus skatina dirbti kuo intensyviau“, - sakė A. Rutkauskas.

,,Papyksta ir atleidžia“

Ir A. Rutkauskas, ir S. Jonikas – atviri: motociklų sporto populiarinimas tarp Nociūnų jaunimo suryja daug laiko, kurį tenka atimti iš namiškių. O už tą darbą ne tik niekas nemoka, bet neretai tenka ir savo pinigines ploninti. ,,Kuriai žmonai tai gali patikti? Žinoma, kad papyksta. Tačiau atleidžia“, - šypsojosi vyrai.

O įsitikinusios, kad aplink jų vyrus nuolat sukinėjasi jaunimas, žmonos į naująjį užsiėmimą ėmė žvelgti išvis palankiai. Juolab, kad vyrai sutuoktines ėmė skatinti taip pat burtis draugėn: ,,Pamatytumėte, kad rudens vakarai – ne tokie ir ilgi.“

Sutuoktinės, beje, vis dažniau ėmė lankytis motociklininkų treniruotėse, stebi, kaip sekasi, net pasiprašo pavėžinamos. Ar tik neteks jų burti į komandą?

Žiemą – ant ledo

Nociūnų jaunimas po namus neišsiskirsto ir žiemomis, kai baigiasi varžybų sezonas: remontuojami motociklai, palenktyniaujama jais ant ledo.

,,Netoli Nociūnų, ant Pėdžių tvenkinio ledo, paprastai rungtyniaujame vasario mėnesį – jei tik jis būna užšalęs. Kyla tiek aistrų, kad net baisoka, jog tas ledas neištirptų“, - šypsojosi S. Jonikas.

Kol kas jaunieji Nociūnų motociklininkai oficialiai nesusivieniję į jokį klubą. Tačiau vis dažniau galvoja, kad reiktų tai daryti: ,,Įgytume daugiau galimybių.“ Oficialus statusas leistų rengti ir oficialias varžybas, ieškoti oficialių rėmėjų, įsigyti brangesnės technikos.

,,Motosportas – brangus malonumas, tad parama tikrai praverstų. Džiaugiamės, kad Pelėdnagių seniūnas Valentinas Tamulis leido naudotis šalia Nociūnų plytėjusia laukyme, o ūkininkai Albertas Petrovičiaus, Ramūnas Ginelevičiaus ir Ramūnas Kavaliauskas padėjo joje įsirengti trasą. Buvęs apleistas šiukšlynas dabar tapo mūsų treniruočių vieta“, - sakė A. Rutkauskas.

Trasoje sutiktas jauniausias Nociūnų motokroso entuziastas dvylikametis Ugnius išdidžiai išrėžė, kad jam šis sportas – daug patrauklesnis už krepšinį.

,,Motociklu važinėju jau treti metai ir patiriu daug daugiau azarto negu sporto salėje. Siūlau tai išbandyti visiems“, - sakė Ugnius.

Vilija Mockuvienė

 

 

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: