Meškeriotojui Nemune užkibo amazoninė piranija

2012-09-18 | Skiltis: Įvairenybių palėpė

Trečiadienį Nemuno ir Mituvos santakoje jaunam meškeriotojui užkibo iki šiol nematyta gero sprindžio dydžio žuvis su tvirtais, stambiais dantimis, rašo jurbarkosviesa.lt.

Žvejys ir aplinkos apsaugos rajono agentūros pareigūnai įtarė, kad tai šiltųjų vandenų labai plėšri žuvis piranija. Agentūros vedėjas Andrius Šašys ją parodė Viešvilės gamtinio rezervato vyriausiajam ekologui, biologui Vytautui Useliui. Jis patvirtino, kad tai iš tikrųjų piranija.

Pasak A. Šašio, žuvį apžiūrėjęs Žemės ūkio ministerijos Žuvininkystės departamento ichtiologas patikslino, kad tai – amazoninė piranija. Jos mūsų kraštuose nesiveisia ir per žiemą neišgyvena. Žuvininkystės specialistų tvirtinimu, atsibodusios žuvies greičiausiai atsikratė koks nors neatsakingas egzotikos mėgėjas.

Piranijos (Pygocentrus) – nemėgstančios sūraus vandens plėšrios kaulinės žuvys, turinčios aštrius dantis. Kūnas aukštas, ilgis 13-30 cm.

Sutinkamos Pietų Amerikos upėse, pradedant Orinoko ir baigiant La Plata. Šios žuvys, nors ir nėra didelės, yra pavojingos net dideliems gyvūnams. Dažniausiai gyvena būriais.

 

 

 

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: