Ne visi sudariusieji pensijų kaupimo sutartis realiai kaupia pensiją

2012-09-19 | Skiltis: Visuomenė

Keturi penktadaliai šalies gyventojų, apdraustų valstybiniu socialiniu draudimu, yra sudarę ir pensijų kaupimo sutartis. Tačiau beveik trečdalis iš jų negauna draudžiamųjų pajamų. Dėl to už šiuos gyventojus įmokos į pensijų fondus nepervedamos.

Naujausiais „Sodros“ duomenimis, iš viso gyventojai yra sudarę 1,06 mln. pensijų kaupimo sutarčių. Tačiau kiekvieną mėnesį per 330 tūkst. iš jų negauna draudžiamųjų pajamų, nuo kurių ir skaičiuojamos įmokos į pensijų fondus. Taigi faktiškai šie gyventojai pensijos nekaupia.

2004 m. pradėjus veikti pensijų kaupimo sistemai, dalis gyventojų, sudariusių sutartis, bet negaunančių draudžiamųjų pajamų, buvo 6 proc. 2010 m. šis dydis buvo išaugęs iki 35 proc.

Šiuo metu valstybiniu socialiniu pensijų draudimu iš viso apdrausta 1,3 mln. gyventojų. Už juos draudimo įmokas moka darbdaviai, valstybė arba jie patys (jeigu dirba savarankiškai). Taigi, antros pakopos sutarčių procentas nuo visų apdraustųjų sudaro apie 82 proc.

Kiekvienas gyventojas gali sužinoti, kiek tiksliai lėšų už jį pervesta į pensijų fondus, apsilankęs „Sodros“ elektroninių paslaugų svetainėje www.gyventojai.sodra.lt. Tačiau internete prieinama informacija apie pervedimus į pensijų fondus iki šiol domėjosi vos 20,4 tūkst. gyventojų. Taigi, tik apie 2 proc. pasirašiusių pensijų kaupimo sutartis.

Už apdraustus gyventojus nuo 2004 m. iki šios dienos antros pakopos pensijų fondams yra pervesta 4,21 mlrd. litų. 56,5 proc. iš šios sumos (2,4 mlrd. litų) „Sodra“ gavo valstybės biudžeto asignavimais, kaip pervestų įmokų į pensijų fondus kompensaciją.

Šiais metais planuojamos „Sodros“ išlaidos pensijų socialiniam draudimui siekia 8,2 mlrd. litų. Taigi, per aštuonerius metus į pensijų fondus pervesta maždaug pusė tiek, kiek pensijoms išleidžiama per vienerius metus.

Sodra.lt

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: