Miestelis užsimojo atsiskirti nuo Rusijos ir prisijungti prie ES

2012-10-16 | Skiltis: Įvairenybių palėpė

Vieno Rusijos miestelio gyventojams taip įkyrėjo politikų savivalė ir nesąžiningumas, kad jie nutarė griebtis dar neregėto protesto. Į pietus nuo Maskvos esantis Šebancevas pasiskelbė atsiskiriantis nuo Rusijos ir sieksiąs tapti Europos Sąjungos dalimi.Koks būtų Briuselio atsakas, nesunku spėti, tačiau iš nevilties žmonės griebėsi šiaudo.

Netoli didžiausio šalies tarptautinio Domodedovo oro uosto keliamos Europos Sąjungos vėliavos. Vietiniai susibūrė į nepriklausomybės judėjimą, siekdami įkurti Demokratinę Respubliką. Taip jie bando ginti savo teises.

Pasipiktinimas kilo, kai vietos valdžia, neatsižvelgusi į gyventojų nuomonę, nusprendė čia tiesti apmokestinamus greitkelius.

„Politikai, veikdami aukščiausios Rusijos valdžios vardu, pradėjo tiesti kelius, nepaisydami, kad 95 proc. gyventojų referendume balsavo prieš tokias statybas. Jos pradėtos nepasitarus ir nepasirašius oficialių dokumentų. Dėl to sutriko eismas ir pažeistos nuosavybės teisės“, – tvirtino judėjimo narys Jevgenijus Archipovas.

Gyventojai skundžiasi, kad vietos valdininkai kartu su nusikaltėlių grupuotėmis verčia žmones mokėti kaskart naudojantis keliu, netgi šalia miškuose grybaujant ar uogaujant, taip pat verčia mokėti ir už vandentiekį.

Judėjimo „Už Demokratinės Respublikos įkūrimą“ nariai tvirtina – Maskvai nerūpi miestelio gyventojų interesai, taigi jiems nieko kito nelieka, kaip tik sukurti savo valdžią ir kreiptis į Briuselį. Jie jau nusiuntė Europos Sąjungos lyderiams laišką, prašydami oficialaus nepriklausomybės pripažinimo ir tiki, kad kada nors taps Europos dalimi. Dabar nekantriai laukia atsakymo. Šebancevo netoli Maskvos gyventojai spėja, kad prie separatistinio judėjimo prisijungs ir kiti apskrities miesteliai.

 

 

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: