Baudos už triukšmavimą – net iki 1 tūkst. litų

2012-11-09 | Skiltis: Tema

Jei norite triukšmauti, ruoškitės atverti pinigines. Bauda už triukšmavimą gali siekti net iki 1 tūkst. litų.

Kėdainių rajono savivaldybė yra parengusi ir priėmusi konkrečias triukšmo prevencijos viešose vietose taisykles, kurių pagalba yra siekiama valdyti viešose vietose triukšmo šaltinius ir taip apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką nuo neigiamo triukšmo poveikio, užtikrinti žmonių gyvenimo kokybę.

Dirbdami žiūrėkite į laikrodį

Pagal šias taisykles, triukšmauti negalima viešosiose vietose: miesto gatvėse, aikštėse, skveruose, parkuose, pėsčiųjų takuose, stadionuose, paplūdimiuose ir kitose žmonių susibūrimams skirtose vietos.

Privačiuose namuose gyvenantieji privalo pažiūrėti į laikrodį prieš išsitraukdami vejapjovę, motorinį pjūklą ar kitą triukšmą keliančią techniką. Kad netrukdytumėte kaimynams, darbo dienomis su burzgiančiais mechanizmais galima dirbti nuo 8.00 val. iki 20.00 val., o šeštadieniais, sekmadieniais ir švenčių dienomis gerokai trumpiau: nuo 10.00 val. iki 18.00 val. Ta pati taisyklė galioja ir traktoriais ar kita technika, kuria atliekami ūkio darbai, dirbantiems savo sklypuose.

Reikšmingas ir kaimynų nepasitenkinimas

Prekybininkams bei kavinių savininkams taip pat taikomi triukšmo apribojimai. Jei trikdoma rimtis, viršijama leidžiamus triukšmo ribinius dydžius, sukeliamas vietinių žmonių nepasitenkinimas vakaro (t. y. nuo 18.00 val. iki 22.00 val.) bei nakties (nuo 22.00 val. iki 6.00 val.) metu, yra draudžiama naudoti triukšmo šaltinius kavinėse, taip pat automobiliuose garsiai leisti muziką, vykdyti prekių pristatymo ir krovos darbus prekybos įstaigose, kurios įsikūrusios arčiau nei 100 m nuo gyvenamųjų namų, švietimo įstaigų, bibliotekų, gydymo įstaigų.

Taip pat vakarais bei nakties metu draudžiama naudoti pirotechnikos priemones, išskyrus švenčių dienas bei renginius.

Problema – aštri

Triukšmo problema pastaruoju metu Kėdainiuose tampa vis aštresnė. Labiausiai nuo triukšmo kenčia J. Basanavičiaus gatvė. Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Aplinkosaugos ir civilinės saugos skyriaus vedėja Daiva Dovydienė pripažįsta, kad realių svertų ir galimybių, siekiant sumažinti triukšmą šioje gatvėje, kol kas nėra. Transporto srautai šia gatve sumažės tik tada, kada bus pastatytas šiaurinis aplinkkelis, tačiau tai užtruks keletą metų.

„Savivaldybė šiuo metu daro tam tikrus žingsnius, derinami planai aplinkkelio statybos, tačiau tai daugiau ateities sprendimai“, – sakė D. Dovydienė ir pridūrė mananti, kad triukšmo problema, ypač keliama automobilių, tik didės. Tam didžiausią įtaką turi vis augantis transporto priemonių skaičius gatvėse.

Baudos iki 1 tūkst. litų

„Jei yra ne laiku triukšmaujama ir pažeidžiamos šios taisyklės, keliamas žmonių nepasitenkinimas, tokiu atveju reikia kreiptis į policiją. Ji atitinkamai reaguoja į daromus pažeidimus“, – sakė D. Dovydienė.

Užfiksuoti šių taisyklių pažeidimai yra traktuojami kaip administracinių teisės pažeidimų kodekso nesilaikymas, kuris konkrečiai numato taikomas priemones už prasižengimus ir taisyklių nesilaikymą. Jame nurodoma, kad savivaldybių tarybų patvirtintų triukšmo prevencijos viešosiose vietose taisyklių nesilaikymas piniginę gali paploninti suma, siekiančia nuo trijų šimtų iki vieno tūkstančio litų.

Vaida Masilionytė

 

 

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: