Kūčių vakarą – burtai apie meilę, darbus ir pinigus

2012-12-24 | Skiltis: Įvairenybių palėpė

Kėdainiečiams jau keliolika metų pažįstama būrėja Liudmila Kūčių vakarą siūlo pabandyti būdą, padėsiantį išsipildyti norams.

Prieš pradėdami gardžiuotis šventine vakariene, tuos savo norus surašykite lapelyje ir pakiškite jį po staltiese, geriausia – toje vietoje, kur dega žvakė. Lapelyje privalu išsiversti be žodžio ,,noriu“. Tarkime, jei norite laimėti tūkstantį litų, rašykite tiesiai: ,,Laimėsiu loterijoje tūkstantį litų.“ Norus reikia išdėstyti ir sunumeruoti tokia tvarka, kokia jiems reikia pildytis.

Pavyzdžiui:

1. laimėsiu loterijoje tūkstantį litų;

2. nusipirksiu automobilį;

3. vasarą važiuosiu į smagią kelionę;

4. susirasiu dėmesingą draugą (ar draugę).

Pavalgius tą lapelį reikia ištraukti iš po staltiesės ir sudeginti. Tada itin kruopščiai (kad nenubirtų nė viena dulkelė) reikia surinkti pelenus į kokį nors indą, pridengti juos audeklu ir nešti iki artimiausios kryžkelės, o ten – išpilti metant per galvą.

,,Burtai bus veiksmingi tik tada, jei viską atliksite teisingai“, - perspėja būrėja Liudmila.

Ką pataria protėviai?

Daug Kūčių vakaro papročių mums išsaugojo protėviai. Pavyzdžiui, jie tikina, kad:

- tas, kuris ilgiausiai valgys, ilgiausiai ir gyvens, be to, paveldės tėvo ūkį;

- tam, kuris pavalgys pirmasis, ateinančiais metais geriau seksis darbai;

- jei Kūčių dieną švies saulė, kitais metais gerai derės žirniai ir pupos;

- jei Kūčių dieną lis, kitais metais gerai derės miežiai;

- jei Kūčių naktis giedra ir žvaigždėta, kitais metais gerai augs gyvuliai, vaisiai, miško gėrybės;

- jei Kūčių naktis apniukusi, kitais metais puikiai derės javai.

Kas rūpi jaunimui?

Kas Kūčių vakarą rūpi labiausiai jaunimui? Žinoma, malonu pasėdėti su artimaisiais, tačiau patyliukais kirba ir klausimas: ,,Kada gi sutiksiu savo išrinktąjį ar išrinktąją?“

Nekantriausiesiems patartina įpilti į dubenį vandens ir sukti ten jį tol, kol atsiras verpetas. Tada į sūkuriuką įmesti du angliukus. Jei jie suplauks į krūvą – daug vilties greitai susituokti į porą. Jei angliukai nelemtai išsiskirs – vestuvių dar, deja, teks palūkėti.

Kiti smalsuoliai po Kūčių vakarienės bėga į kiemą, užsimerkę pasiima kuo didesnį glėbį pagalių, ir grįžę namo skaičiuoja: jei skaičius porinis – laukia vestuvės.

Kaime gyvenančiai netekėjusiai merginai Kūčių vakarą patartina užsukti į tvartą ir, pasigavus gaidį, duoti jam duonos, grūdų ir vandens. Jei gaidys ima gerti vandenį – laukia vyras girtuoklis, jei lesa duoną – sutuoktinis bus tinginys, o jei grūdus – turėsite darbštuolį.

Išėjus į kiemą, patartina kuo toliau spirti batą per vartus ar per namo stogą. Į kurią pusę atsisuks jo priekis, ten ir jaunikio dairykitės. Tą patį byloja ir išgirsti lojantys šunys – iš kur tas lojimas atsklinda, iš ten ir jaunikis (ar jaunoji) atkeliaus.

Galite net pamatyti!

Galima net pabandyti savo išrinktąjį pamatyti – tereikia per Kūčias, iki 24 valandos, susidrėkinti galvą ir susišukuoti, o nuėjus miegoti tas šukas pasidėti po lova. Didelė tikimybė, kad sapne žingsniuosite tiltu ir nuo jo nukrisite. Tačiau neišsigąskite – Jus pagaus ir išgelbės būsimasis mylimasis!

Kitas burtas padeda iš anksto sužinoti savo būsimojo (ar būsimosios) vardą. Reikia tik pasidaryti dvylika kortelių, šešiose iš jų surašyti pažįstamų, kitose – sugalvotus vardus. Po Kūčių vakarienės geriau nekalbėti, o sumaišyti visas 12 kortelių su vardais, pakišti jas po pagalve ir miegoti. Pabudus ryte iš po pagalvės reikia vieną kortelę išsitraukti. Perskaitykite ir sužinosite savo būsimojo (ar būsimosios) vardą!

Gyvenime reikia ne tik meilės

Gyvenimas, deja, toks, kad reikia ne tik meilės, bet ir daugybės kitokių dalykų. Nepaklysti juose vėlgi gali padėti burtai. Padėkite kambaryje knygą, piniginę ir krepšį, nusisukite nuo jų ir meskite per galvą į tą pusę batą. Jei nukritusio bato priekis bus atsisukęs į duris – Jūsų laukia kelionė, jei į piniginę – praturtėsite, jei į krepšį – būsite darbingas, o jei į knygą – teks pasimokyti.

Gal namuose kur nors nuo rudens užsiliko dvilypis lazdyno riešutas? Kūčių vakarą pasidėkite jį po pagalve, o atsibudę Kalėdų rytą įsidėkite į piniginę. Nemenka tikimybė, kad joje nestigs pinigų.

Šiukštu nesiklausykite gyvulių!

Yra ir dalykų, kurių Kūčių naktį patartina nedaryti. Pavyzdžiui, protėviai perspėja, kad:

- jei Kūčių vakarą kam nors ką nors paskolinsite, kartu atiduosite ir savo laimę;

- o jei nusėlinsite prie tvarto ir bandysite klausytis, apie ką stebuklingą naktį kalbasi gyvuliai, galite net mirti!

 

 

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: