Baudas brakonieriams reikia didinti dešimtimis kartų

2012-12-27 | Skiltis: Gamta

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis teigia, jog per visą Lietuvą nuskambėjęs įžūlaus brakonieriavimo atvejis, kuomet per vieną vakarą Šiaulių rajone buvo nušauta 11 elnių ir 3 stirnos, verčia imtis neatidėliotinų veiksmų, siekiant apsaugoti mūsų šalies laukinės gyvūnijos išteklius.

Aplinkos ministerijos vadovas pareikalavo pateikti visą informaciją apie medžioklę, praėjusį penktadienį įvykusią Vinkšnėnų kaimo laukuose: joje dalyvavusius asmenis, aplinkybes, tyrimo eigą, o taip pat – apie brakonieriavimą tiriančių Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnų veiksmus.

Atsakingiems Aplinkos ministerijos darbuotojams duotas nurodymas skubiai parengti reikiamus teisės aktų pakeitimus, numatančius, kad tarifai už neteisėtai sunaikintus gyvūnus būtų padidinti ne mažiau kaip dešimt kartų.

„Toks barbariškas elgesys jokiu būdu negali būti toleruojamas. Jei brakonieriai taip suįžūlėjo, vadinasi, jų negąsdina dabar galiojančios baudos. Todėl jas būtina didinti. Ir ne kartais, o dešimtimis kartų. Kito kelio nėra, nes šiandien nelegaliai sumedžioti žvėrį ir sumokėti už tai baudą kainuoja pigiau, nei nusipirkti mėsos turguje“, - tvirtina V. Mazuronis.

Bazinis tarifas už nelegaliai sumedžiotą briedžio patiną bei taurųjį elnią siekia 1750 litų. Už šerną bei stirną – 500 litų, už vilką – 300 litų, už bebrą – 100 litų.

Aplinkos ministerijos informacija

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: