Lietuvos moksleivių parlamente – du kėdainiečiai

2013-01-07 | Skiltis: Krašto žmonės

Lietuvos mokinių parlamente Kėdainiams dvejus metus atstovaus Simona Kasparavičiūtė ir Povilas Budrys. Abu jie – vaikystės draugai. Simona mokosi „Ryto“ pagrindinėje mokykloje, o Povilas – Šviesiojoje gimnazijoje. Susipažinkime su šiais jaunuoliais iš arčiau.

Apie save – lakoniškai

Šviesiosios gimnazijos devintokas save apibūdina lakoniškai: „Išsitaškęs į visas puses kaip dažų dėmė – domiuosi ir lengvąja atletika, ir asociacijos „Išvien“, ir mokyklos bei rajono tarybų veikla.“

Vietoje sunkiai nustygstantis jaunuolis mėgsta linksmą, nenuobodų darbą ir draugų kompaniją. Mokykloje jam geriausiai sekasi matematika, tačiau ateitį jis mieliau sietų su politika. Anksčiau Povilas žavėjosi kulinarija ir fotografija. Pastarasis potraukis jau priblėsęs, tačiau virtuvėje sukinėtis tebemalonu: „Nesižaviu įmantriais patiekalais. Sau dažnai pasikepu blynų ar pasiskrudinu virtinių. Namiškius pradžiuginu meduolių pyragu.“

Simona – santūresnė

„Ryto“ devintokė Simona Kasparavičiūtė – už vaikystės bičiulį santūresnė. Tačiau ir ji mėgsta daug ką – spėja dalyvauti ir mokyklos mokinių tarybos, ir jaunimo organizacijos „Darbas“ veikloje. Iš mokslų Simonai labiausiai tinka lietuvių kalba ir chemija, o matematika – dar ir puikiai sekasi. Užtat fizikos mergina visiškai nemėgsta.

Pristatė savo programas

Povilas apie Lietuvos mokinių parlamentą svajojo nuo penktos klasės. Ir, be abejo, džiaugiasi, viltims išsipildžius.

„Manau, kad man pasisekė. Ankstesnių kadencijų parlamento nariai sakė, kad patirties įgavo visam gyvenimui. Tikiuosi jos ir aš“, - neslėpė planų gimnazistas. Pagrindiniai Povilo siekiai parlamente – glaudesnis mokyklų bendravimas, tolerancijos skatinimas, kova su svaigalų vartojimu.

O Simona labai norėtų savo mokykloje įrengti Tylos kambarį. „Pamokose – daug įtampos, o per pertraukas – didžiulis triukšmas. Esu įsitikinusi, kad tiesiog būtina turėti vietą ramiam poilsiui.“

Renkamas kas dveji metai

Lietuvos mokinių parlamente – 95 nariai. Jie renkami kas dveji metai ir turi būti tarsi jungiamąja grandimi tarp šalies centrinės valdžios struktūrų bei moksleivijos, gina pastarosios teises, interesus, nuomonę.

Lietuvos mokinių parlamentas formuojamas dviem etapais. Pirmajame išrenkami mokyklų lyderiai. Antrajame jau varžosi tik tie lyderiai, o nugalėtojai tampa Lietuvos moksleivių parlamento nariais.

Renata Smirnova

 

 

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: