„Knygų Kalėdos” praturtino mokyklas tūkstančiais naujų knygų

2013-01-09 | Skiltis: Kultūra ir švietimas

Per Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą akciją „Knygų Kalėdos” surinkta daugiau nei 25 tūkst. naujų knygų šalies mokykloms.

Mokyklų bibliotekoms naujų knygų dovanojo šalies gyventojai, užsienio šalių ambasados, verslo ir visuomeninės organizacijos, leidėjai ir rašytojai, muzikos atlikėjai.

„Visi kartu atnaujinome daugiau nei tūkstančio šalies mokyklų bibliotekas ir pasirūpinome, kad vaikai skaitytų naujas knygas. Dėkoju visiems taip aktyviai dalyvavusiems akcijoje ir paskleidusiems knygų šviesą. Padėdami vieni kitiems ir veikdami išvien, mes kuriame geresnę Lietuvą”, - sakė Prezidentė.

Savo krašto mokyklų bibliotekoms gyventojai dovanojo populiariausių vaikų ir jaunimo rašytojų knygų, leidinių apie Lietuvą ir jos gamtą, Justino Marcinkevičiaus ir kitų klasikų kūrinių iš „Lietuvių literatūros lobyno” serijos.

Į Prezidentės kvietimą atsiliepė ir užsienio šalių ambasados. Vokietijos, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Italijos, Ispanijos, Švedijos, Suomijos, Norvegijos, Kanados, Japonijos, Rusijos, Čekijos ir Turkijos ambasados padovanojo mokykloms garsiausių savo šalių rašytojų ir lietuvių autorių kūrinių.

Verslo organizacijos nupirko mokykloms tūkstančius leidinių, kurie buvo pristatyti Metų knygos rinkimams. Prie akcijos prisijungė ir verslo dienraštis, padovanojęs du tūkstančius leidinių apie verslą ir vadybą. Valstybės institucijos dovanojo mokykloms savo išleistų enciklopedinių leidinių ir žodynų, Lietuvos istorijos albumų. Lietuvos kariuomenės savanoriai surengė net kelias knygų dovanojimo akcijas mokykloms.

Per „Knygų Kalėdas” dovanotos knygos pasklis po visą šalį - nuo Šalčininkų iki Klaipėdos, taip pat keliaus į lietuvių mokyklas Baltarusijoje ir Lenkijoje.

Tradicine tampanti Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojama akcija „Knygų Kalėdos” organizuota jau antrą kartą. Pernai per šią akciją buvo surinkta daugiau nei 17 tūkstančių naujų knygų.

Šiais metais „Knygų Kalėdas” padėjo surengti akcijos bičiuliai: Ugdymo plėtotės centras, Lietuvos leidėjų asociacija, Bibliotekininkų draugija, Spaustuvininkų asociacija, Rašytojų sąjungos leidykla, knygynų tinklai „Vaga”, „Pegasas” ir „Knygų namai”, Sigutės Chlebinskaitės studija „Tu gali sukurti knygą”, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, LRT ir radijas „Laisvoji banga”.

Prezidentės spaudos tarnybos informacija

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: